modrý anděl a speed cars se slučují | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Modrý anděl a Speed Cars se slučují

Modrý anděl a Speed Cars se slučují

15.08.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Pražské taxislužby Modrý anděl a Speed Cars se slučují. Vzniká tak významný hráč na pražském taxi trhu, který pro zákazníky chystá řadu inovací.
Pražské taxislužby Modrý anděl a Speed Cars se slučují. Důvodem spojení je potřeba obou společností navázat spolupráci se strategickým partnerem. Obě společnosti tak tímto krokem zahájily směřování ke společnému cíli – do budoucna chtějí usilovat o pozici největšího a nejkvalitnějšího poskytovatele taxislužby v Praze, a posunout tak tento obor podnikání prostřednictvím nových technologií blíže k zákazníkům. 
 
Společnosti Modrý anděl a Speed Cars zahájí spolupráci od 1. září 2016. Ke kompletnímu sloučení obou společností a přejmenování pod jednu značku dojde v horizontu jednoho roku.
 
S ohledem na vzrůstající vliv konkurence a zejména vznik nových subjektů na trhu je partnerství logickým vyústěním diskuse představitelů obou společností. Synergické kroky pomohou oběma firmám optimalizovat náklady a být produktivnější. Změny se pozitivně promítnou ve všech odděleních obou společností i ve vztahu k zákazníkům.
 
Po sloučení společností se společný vozový park taxislužby rozšíří na více než 500 vozidel, pomocí 30 operátorů a dispečerů bude v exponovaných měsících realizováno až 100 tisíc jízd. Zákazníci se tedy v důsledku sloučení obou taxislužeb komplikací obávat nemusejí, naopak – čeká je zkvalitnění služeb.
 
Rychlost dojezdů se zvýší o 30 % oproti současné situaci, k dispozici bude více volných vozů, hned od začátku budou zákazníci moci využívat jednu z nejlepších mobilních aplikací na trhu pod značkou Modrý anděl,“ říká Robert Faltýnek, jednatel společnosti Modrý anděl.
 
Modrý anděl patří mezi první společnosti provozující dispečink v Praze, který začal nabízet své služby prostřednictvím nativní mobilní aplikace. Speed Cars byl průkopníkem v oblasti objednávání jízd přes webový prohlížeč optimalizovaný pro mobilní telefon.
 
„Obě společnosti byly inovátory v oblasti moderních technologií a tento trend technologické špičky plánujeme ještě posilovat. V připravované verzi aplikace se mohou zákazníci těšit na převratné funkce, které nás opět posunou o něco dál, a to jak v porovnání s konkurencí v Praze, tak i mimo ni. Do budoucna chystáme další rozšíření portfolia našich služeb a přemýšlíme také o sjednocení některých paušálů,“ shodují se stávající jednatelé společností Jiří Hrdlička ze Speed Cars a Robert Faltýnek z Modrého anděla. 
 
Společnost Modrý anděl již více než 10 let zprostředkovává služby spojené s přepravou, zejména taxislužbu, přepravu osob, odvoz vlastním vozem, ale i rozvoz jídla v Praze a okolí. Provozuje moderní dispečink, vyvíjí klientské aplikace pro rezervační procesy a vlastní autopůjčovnu taxi vozů vysoké úrovně s interním autoservisem. Zákazníkům nabízí propracovaný systém předrezervací, pro firemní klientelu jízdy na fakturu a s tím související firemní profil umožňující kompletní správu zákaznických dat a paušální jízdy.
 
Společnost Speed Cars byla založena v roce 2005 za účelem poskytování služeb v oblasti dopravy a přepravy širokému spektru zákazníků. Hlavní činností dispečinku je taxislužba a dále poskytujeme služby pro firemní klientelu, službu odvozu vozu, svatební a kurýrní přepravy.