mol vstupuje na český trh s prvními čerpacími stanicemi | Tiskové zprávy | autoweek.cz

MOL vstupuje na český trh s prvními čerpacími stanicemi

MOL vstupuje na český trh s prvními čerpacími stanicemi

07.05.2015 | | Tiskové zprávy

Značka MOL, která je významně zastoupena v zemích střední a východní Evropy, vstupuje na český trh. První čerpací stanice v barvách MOL už jsou v Praze na Barrandově a Horních Počernicích, v Kutné Hoře a v Mostu. Do konce roku bude na českém trhu zhruba 80 čerpacích stanic značky MOL.
Skupina MOL slavnostně otevřela čerpací stanici značky MOL na pražském Barrandově. Symbolickou pásku přestřihli Attila Dsupin, generální ředitel společností Skupiny MOL v České republice, Oszkár Világi, člen představenstva Skupiny MOL a předseda představenstva a generální ředitel Slovnaft, a. s., Lars Höglund, senior viceprezident Skupiny MOL pro maloobchod, Péter Szijjártó, ministr zahraničí a obchodu Maďarska, a Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR. Další čerpací stanice MOL budou na českém trhu přibývat s postupujícím rebrandingem stanic značek Lukoil a Slovnaft – ještě letos jich bude celkem osmdesát.
 
Paliva řady EVO, která MOL nabízí, byla vyvinuta palivovými inženýry společnosti a díky svému unikátnímu složení a moderním aditivům jsou doporučována do nejnovějších typů motorů stejně jako do starších modelů. Testování v nejmodernějších zahraničních laboratořích potvrdilo, že paliva EVO zvyšují výkon a životnost motoru.
 
Součástí vybraných čerpacích stanic MOL budou také prodejny s nabídkou čerstvého zboží pro každodenní spotřebu jako například mléko, máslo, sýry, salámy apod. Chybět nebude ani čerstvé pečivo z  pekárny.
 
Pro zpříjemnění odpočinku poslouží připojení na internet prostřednictvím wi-fi signálu, který je zákazníkům k dispozici na všech čerpacích stanicích Skupiny MOL v České republice zdarma.
 
Již na začátku prázdnin představí MOL také vlastní věrnostní program pro motoristy. Samozřejmostí je akceptace palivových karet, které díky svému propojení v rámci skupiny umožní zákazníkům čerpat výhody v 10 zemích v Evropě.

Příchod značky MOL na český trh s sebou přináší další stupeň evoluce v oblasti čerpacích stanic. „Chceme, aby nás zákazníci vnímali jako síť čerpacích stanic, kde dostávají velmi kvalitní služby i paliva. Naším cílem je odklon od současného vnímání čerpací stanice pouze jako místa pro krátké zastavení na načerpání pohonných hmot. Veškeré služby chceme posouvat dál, což se týká i nabídky relevantních doplňkových služeb v oblasti nepalivového sortimentu a špičkové obsluhy, která z každé návštěvy udělá pro zákazníka příjemný zážitek,“ vysvětlil Lars Höglund, senior viceprezident Skupiny MOL pro maloobchod.
 
Čerpací stanice MOL nabídnou v první řadě vysoce kvalitní pohonné hmoty pro motorová vozidla. „Pro Skupinu MOL se český trh stal jedním z nejvýznamnějších – měli bychom zde mít svou druhou největší sít čerpacích stanic a zároveň sem směřuje významný podíl našeho exportu. Skupina MOL zde hodlá posilovat mezinárodní spolupráci i nadále. Chceme patřit mezi TOP 10 českých společností nejen z pohledu hospodářských výsledků, ale také společenské odpovědnosti. Záleží nám zejména na podpoře sportu, kultury a ekologie,“ řekl Oszkár Világi, člen představenstva Skupiny MOL a předseda představenstva a generální ředitel slovenské rafinérské společnosti Slovnaft.