na podporu veletrhu eurotrans | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Na podporu veletrhu EUROTRANS

Na podporu veletrhu EUROTRANS

26.11.2012 | | Tiskové zprávy

Společné prohlášení profesních svazů a sdružení z oboru automobilového průmyslu, dopravy a logistiky na podporu veletrhu EUROTRANS.

 

Společnost Veletrhy Brno připravuje nový dopravní veletrh EUROTRANS, jehož první ročník se uskuteční v září 2013 pod záštitou Ministerstva dopravy ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Tento veletržní koncept je postaven na základě tradičních výstav AUTOTEC a TRANSPORT A LOGISTIKA, ke kterým bude přiřazen i obor železniční dopravy s názvem RAIL-TEC. Součástí veletrhu EUROTRANS bude také výstava železniční techniky ŽEL-RAIL. Tato akce má sedmnáctiletou tradici ve slovenských Vrútkách a její představení v Brně je důkazem partnerské spolupráce dokumentujícím česko - slovenský koncept veletrhu.

Představení tuzemských i zahraničních výrobců užitkových vozidel a autobusů, jejich skupin a dílů i technologického vybavení pro servisy spolu s prezentací silniční a železniční dopravy včetně související logistiky a služeb vychází z poptávky a analýzy současného českého a evropského výstavního trhu. Spojení všech oborů souvisejících s dopravou a logistikou do jednoho veletrhu tak nabídne komplexní pohled na danou problematiku, což je výhodné jak pro vystavovatele tak i pro odborníky a ostatní návštěvníky.

Níže uvedené profesní organizace a další subjekty zastoupené v přípravném výboru veletrhu EUROTRANS považují tento nový projekt v ČR za unikátní a z hlediska účasti za prioritní. Proto se rozhodly veletrh EUROTRANS tímto prohlášením veřejně podpořit a doporučit účast na něm nejen svým členům, ale i všem firmám a organizacím, které v oborech daných nomenklaturou veletrhu působí.

Podle názoru představitelů profesních svazů a sdružení má veletrh EUROTRANS všechny předpoklady k účinné prezentaci vystavovatelů a také k vytvoření fóra pro odbornou výměnu názorů a formulování podnětů pro další rozvoj všech dopravních oborů, automobilové výroby, logistických procesů a navazujících služeb. Veletrh EUROTRANS je správným místem nejen pro uvedení oborových novinek, ale také pro řešení aktuálních oborových problémů, mezi které patří mimo jiné podpora technických oborů a technického vzdělání nebo podpora dopravy jako jednoho ze základních pilířů tuzemského hospodářství.

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP)

Svaz dovozců automobilů (SDA)

Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA)

ČESMAD Bohemia

Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky (SAČR)

Ředitelství vodních cest ČR

Česká logistická asociace o.s.

Svaz spedice a logistiky (SSL)

Českomoravská elektrotechnická asociace (ELA)

Svaz dopravy ČR (SD ČR)

Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO)