nejlepší prodejní rok opelu v čr | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nejlepší prodejní rok Opelu v ČR

Nejlepší prodejní rok Opelu v ČR

08.01.2016 | | Tiskové zprávy

Uplynulý rok 2015 byl pro značku Opel v ČR rokem prodejního rekordu od zavedení novodobých statistik SDA!
„Vloni jsme v ČR prodali 8506 vozů, což je nejlepší výsledek minimálně od roku 2004, od kdy Svaz dovozců automobilů (SDA) používá oficiální data z Centrálního registru vozidel,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel.
 
Díky dlouhodobě skvělým výsledkům se Opel neustále posouvá žebříčkem značek směrem vzhůru a rok 2015 uzavřel na skvělé osmé pozici v prodejích OA a LUV. Při hodnocení prodejů pouze osobních vozů figuruje Opel dokonce na 6. pozici! Prodejem 8506 osobních a lehkých užitkových vozů Opel v ČR meziročně posílil o téměř 17 %.
 
Pokud by prodejní statistiky byly očištěny o tzv. reexporty, které u některých značek představují desítky procent z vykazovaných prodejů, figuroval by Opel dokonce na 7. pozici v prodeji OA+LUV  a na 5. příčce v prodeji samotných osobních automobilů.
 
Podle statistik agentury Médea, která připravuje tzv. „očištěné“ statistiky, figurují všechny stěžejní modely Opel na čelních místech svých segmentů. „Největší hvězdou je Meriva, která je „dvojkou“ svého segmentu. Mokka, Insignia i Astra si drží výborné 5. příčky. První výsledky naznačují, že právě nastupující Astra nové generace se skvěle rozjíždí a protože zanedlouho nabídku řady Astra obohatí populární verze kombi, posílí náš bestseller nejenom svoji pozici, ale i pozici celé značky na automobilovém trhu,“ doplňuje Pavel Šilha.