nejnovější pirelli p zero pro extrémní výkony | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony

Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony

29.08.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Pirelli uvádí do prémiového segmentu nejnovější generaci pneumatiky P Zero. Cílem je uspokojit rostoucí poptávku po sportovních výkonech, spolehlivosti a bezpečnosti, v souladu se strategií Perfect Fit, která se zaměřuje na pneumatiky vyrobené na míru pro každý model.
Pirelli představuje novou verzi 30 let po uvedení prvního představitele řady P Zero, která se všemi svými variantami zapsala do historie - ať už šlo o P Zero System, Rosso, Nero, Corsa a samotnou P Zero, představenou v roce 2007.
 
P Zero představuje nejvyspělejší technologii a spojuje v sobě rozmanitá technická řešení, na nichž úzce spolupracuje s předními výrobci automobilů. Pirelli jim dokáže dodávat na míru střižené pneumatiky pro každý individuální model.
 
Nová pneumatika P Zero chce být výrobkem s nejlepšími výkony na současném trhu a zároveň nejspolehlivější z hlediska přenosu extrémních výkonů moderních supersportovních vozů. Vděčí za to nové směsi podkladové vrstvy, která vylepšuje ovladatelnost a snižuje valivý odpor, inovativním polymerům s vyspělými mechanickými vlastnostmi pro optimalizaci výkonu na mokru a suchu i inovativnímu dezénu s hlubšími podélnými drážkami, které dokáží odvádět větší množství vody.
 
Nejdůležitějším charakteristickým znakem nové pneumatiky P Zero je její schopnost zaručit maximální stabilitu i v nejvyšších rychlostech podobně jako pneumatiky pro formuli 1. Technologie F1 Bead u nové pneumatiky P Zero je přímo odvozena z formule 1 a používá mimořádně tuhou směs v oblasti patky, která umožňuje rychlejší a preciznější reakce na řízení, čímž předchází neočekávané ztrátě přilnavosti v příčném směru. Technologie F1 Bead znamená, že síly, působící na patku a bočnici, jsou rozloženy rovnoměrněji. Chování pneumatiky je díky tomu předvídatelnější a pneumatika dává pozvolna najevo, že se dostává na limit. Řidič tak může zažít radost ze sportovní jízdy s pocitem naprosté bezpečnosti.
 
P Zero je průkopnickou pneumatikou také z hlediska odolnosti a konzistentního výkonu v průběhu celé životnosti. Speciální dezén Extended Range Profile zaručuje rovnoměrnější styčnou plochu. Vyšší počet drážek v dezénu i širší a hlubší kanály na povrchu snižují riziko aquaplaningu, takže je pneumatika schopná odvádět ze stopy o 10 % více vody. To znamená mj. I bezpečnější a stabilnější brzdění na mokruKonstrukce dezénu snižuje také hlučnost a zvyšuje jízdní komfort. Záměrně nepravidelné uspořádání příčných drážek ruší hluk vytvářený nárazy vzduchu a rozděluje zvuk na několik různých frekvencí, čímž minimalizuje jeho intenzitu.
 
Kombinace nových metod modelování, které optimalizovaly tvar formy, snížení hmotnosti
a použití materiálů s vysokým obsahem siliky (více než 80 %) vedla rovněž k 15% snížení valivého odporu, což se projevuje snížením spotřeby paliva.

Pod jednotným označením P Zero se vyrábějí tři individuální technické varianty pro různé aplikace a s různou úrovní výkonu, určené pro specifické typy automobilů. Pro vozy se sportovnějším charakterem je dezén méně členitý, což umožňuje dynamičtější výkony. Druhý typ dezénu je vhodnější pro sedany díky hlubším drážkám ve vnější ramenní oblasti, která je schopna lépe pohlcovat rázy při přejezdu nerovností, čímž se zvyšuje komfort. Třetí typ dezénu je agresivnější a má blízko k hladkým pneumatikám používaným v motoristickém sportu. Tímto dezénem je vybavena nová pneumatika P Zero Corsa.
 
Individualizace a s ní na míru střižené vlastnosti pro různé provozní podmínky, patří mezi základní kameny filozofie značky Pirelli. Inženýři značky Pirelli potřebují minimálně dva až tři roky pro vývoj jednoho produktu, který je dokonale přizpůsoben vozu, pro nějž je určen, a úzce přitom spolupracují s techniky příslušného výrobce automobilů. Stejným způsobem vznikla i nejnovější generace pneumatik P Zero, přičemž rodina P Zero nyní zahrnuje 11 produktů.

Nová ultra vysokovýkonná pneumatika Pirelli je přímo odvozena z rozsáhlých zkušeností v motoristickém sportu, které byly nyní důsledně přizpůsobeny potřebám motoristů v každodenním provozu.


  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony
  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony
  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony
  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony
  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony
  • Nejnovější Pirelli P Zero pro extrémní výkony