největší český autosalon bude letos v praze | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Největší český autosalon bude letos v Praze

Největší český autosalon bude letos v Praze

20.08.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Stoletou tradici velkých pražských automobilových výstav oživí ve dnech 25. až 28. září 2014 na holešovickém výstavišti Incheba Praha. Po čtyřleté odmlce zde bude opět uspořádána výstava Autoshow Praha 2014, tentokrát jako jediný letošní celostátní autosalon v České republice.

Do poloviny srpna potvrdily svou účast téměř tři desítky automobilových značek. S další více než desítkou se jedná. Je tedy předpoklad, že kromě většiny z první desítky nejprodávanějších, které se již přihlásili, jako například Škoda, Volkswagen, Hyundai, Ford, Peugeot, Citroën či Kia, se v Holešovicích objeví i další.

Nebudou chybět ani značky z prémiového segmentu a automobilové lahůdky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i takové automobilové klenoty, jako jsou Alfa Romeo 4C, Bentley Flying Spur, Ferrari California T, Lamborghini Huracán LP 610-4, Maserati Ghibli, McLaren 650S či Porsche 911 Turbo.

Autoshow Praha by se měla pochlubit nejen účastí téměř 40 automobilových značek, které jsou na českém trhu oficiálně zastoupeny, ale také více než desítkou českých premiér.

Vystavovatelé se představí jak v Průmyslovém paláci, tak i na venkovní ploše, kde se počítá s prezentací užitkových vozů. Střední hala Průmyslového paláce je vyhrazena expozicím prémiových značek, pravé a levé křídlo obsadí ostatní automobilky a další vystavovatelé.

Návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program. Velmi atraktivní doprovodnou aktivitou budou testovací jízdy s více než 30 vozy pro veřejnost, které proběhnou na zhruba dvoukilometrovém okruhu v prostoru pražského výstaviště. Každý, kdo absolvuje testovací jízdu, se navíc zúčastní soutěže o skútr s motorem o objemu 125 a další hodnotné ceny. Nebude chybět ani krátký polygon s off-roady a řada dětských atrakcí včetně motokár. Veškeré doprovodné aktivity proběhnou zdarma v rámci vstupného na Autoshow.

 

Termín konání: 25. – 28. 9. 2014

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice, Průmyslový palác

Organizátor: Incheba Praha spol. s r.o.

Otevírací hodiny: 25. 9. 10:00 - 19:00
                                 (10:00 - 14:00 - novináři, odborná veřejnost)
                                  26. - 27. 9. 10:00 - 19:00
                                  28. 9. 10:00 - 16:00

Vstupné: 120 Kč dospělí
                    80 Kč zlevněné (děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
                  240 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)
                  zdarma ZTP, ZTP/P