nové pojištění od allianz ochrání autoškoly i jejich žáky | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nové pojištění od Allianz ochrání autoškoly i jejich žáky

Nové pojištění od Allianz ochrání autoškoly i jejich žáky

16.05.2016 | | Tiskové zprávy

Nový balíček produktů od Allianz pojišťovny umí snížit dopad škod z nehod v rámci výcvikových kurzů. Ochrání majetek i podnikání autoškol, ale také samotné žáky, a to jak v případě lekcí pro motorkáře, tak během hodin věnovaných řízení aut.
Speciální pojištění od Allianz tvoří tři základní produkty, přičemž každý si může vybrat právě ta rizika, kterých se nejvíce obává. Lze si pojistit motorová vozidla, a to jak individuálně, tak jako flotilu, a díky podnikatelskému pojištění si také mohou majitelé autoškol ochránit firmu. Žáky bude zase nejvíce zajímat pojištění osob.

Základem je samozřejmě spolehlivé autopojištění. V rámci pojištění motorových vozidel si mohou autoškoly u Allianz sjednat jak povinné ručení, havarijní a doplňkové pojištění, tak také nadstandardní asistenční služby. Stejně jako ostatní řidiči si i majitelé autoškol mohou vybrat z celé řady produktových variant a poskládat si autopojištění na míru pro svou firmu.

Speciální podnikatelské pojištění pro autoškoly zahrnuje kromě standardního rozsahu odpovědnostních pojistek také krytí škod, ke kterým dojde při teoretické a praktické přípravě řidičů, a to i během výcviku prováděného na cvičišti mimo pozemní komunikaci. Z této pojistky lze rovněž odškodnit žáka autoškoly v případě, že k dané škodě dojde provozem vozidla a žák za ni nijak neodpovídá, tedy pokud nastala třeba z důvodu poruchy vozidla.

Samostatné pojištění osob pro tuto branži vzniklo proto, že autoškoly operují s vyšší mírou rizika, a bylo potřeba vytvořit produkt, který reflektuje i možnost zranění či usmrcení žáka při cvičné jízdě i závěrečné zkoušce. Zahrnuje pojištění denního odškodného žáka, trvalých následků jeho úrazu, pobytu v nemocnici a smrti. S pojišťovnou ho uzavírá autoškola.