nové povinné ručení allianz | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nové povinné ručení Allianz

Nové povinné ručení Allianz

30.10.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Nové autopojištění Allianz nabízí nejvyšší limit plnění na trhu i první přímou likvidací nezaviněných škod na zdraví.

Allianz pojišťovna přichází na podzim se zbrusu novým autopojištěním. Jeho princip spočívá v tom, že umožňuje motoristům složit si svůj vlastní produkt podle jednotlivých rizik. Od samého začátku tak uvidí, co a za jaké peníze si kupují. Vysoce transparentní pojištění pro motoristy navíc obsahuje i řadu novinek, počínaje nejvyšším limitem plnění na českém trhu ve výši 200 milionů korun jak při škodách na majetku, tak i při škodách na zdraví, přes nová segmentační kritéria a pojištění skel bez limitu, až po přímou likvidaci i v případě škod na zdraví.

 

Začínajícím šoférům je určena mnohem vstřícnější bonusová stupnice a majitelům nákladních vozidel nebo motocyklů zase možnost sjednání pojištění GAP, které jim garantuje vyplacení peněz v takové výši, v jaké si svůj náklaďák nebo motorku pořídili. Nové autopojištění v sobě obsahuje více než dvě desítky variant povinného ručení i havarijního pojištění.

 

Dříve byli motoristé v naší zemi zvyklí na povinné ručení a havarijní pojištění ve stylu „ber, nebo nech být“. Přístup Allianz je však opačný. Důraz na maximální transparentnost, o kterém se v poslední době hovoří v souvislosti se smlouvami na životní pojištění, se prolíná i do oblasti motorových vozidel.

 

„Díky základnímu přehledu rizik a možnosti různých kombinací navrhujeme řidičům optimální varianty, které si však s našimi zástupci ještě vyladí, takže platí pouze za rizika, kterých se obávají a která chtějí mít pojištěna,“ vysvětluje ředitelka úseku produktového managementu Allianz pojišťovny Veronika Hašplová.

 

Nová segmentace se poprvé dotýká také tovární značky vozidel. Pojistní matematici Allianz totiž zjistili, že právě tento údaj, který se už běžně uplatňuje v havarijním pojištění, hraje roli i u cenotvorby povinného ručení. Novinkou je rovněž přímá likvidace, zahrnující škody na zdraví.

 

 „Někteří naši klienti totiž měli problémy se získáním peněz po vážných úrazech, které jim způsobily vozy s povinným ručením u jiné pojišťovny, neboť jejich osud nebyl v našich rukou a my jsme jim nemohli pomoci,“ popisuje Hašplová. „To se nyní mění. Přímá likvidace, týkající se i nezaviněných škod na zdraví, jim umožní, že škodu dostanou zaplacenou přímo z Allianz a podle standardů Allianz.“

 

Důraz na individualizaci je u nového autopojištění Allianz patrný také například opuštěním škály pevných limitů u pojištění skel. Proč by měl motorista, jehož sklo stojí 14 tisíc korun, platit sazbu za limit s hranicí 20 tisíc korun? Změna se týká i navýšení počtu dnů, na které lze získat náhradní vozidlo a také vyššího limitu vypůjčení náhradního auta.

 

Za poslední rok přilákala Allianz nejvíce motoristů na trhu. Kmen povinného ručení se meziročně zvýšil o více než 44 tisíc nových smluv a kmen havarijního pojištění o více než 28 000 nových smluv. Současně narostl i podíl nových vozidel podle značek, jejichž majitelé mají smlouvu s touto pojišťovnou.