nový smart fortwo se skly z chudeřic | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nový Smart Fortwo se skly z Chudeřic

Nový Smart Fortwo se skly z Chudeřic

05.10.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Nový model vozítka Smart A/C453 pro dva cestující bude mít skla od společnosti AGC Automotive Czech, která má výrobní závod v Chudeřicích na Teplicku. Firma do obou modelů jednoho z nejmenších aut na trhu dodává zadní pevná skla.
Pro společnost Daimler, které patří značka Smart, bude AGC Automotive Czech ročně dodávat 100 000 kusů zadních pevných skel do obou verzí - kupé i kabriolet - nového dvoumístného vozu Smart A/C453.
 
„Nový Smart je další ze zajímavých výzev, které naše firma řešila. Vedle velkých křižníků, které se pyšní výkonem, se nyní podílíme na výrobě vozu, jehož předností je absolutní úspornost prostoru a schopnost otočit se „na pětníku“. Zároveň jde o vozidlo firmy, která je spojena s precizností a vysokou kvalitou. Jsme rádi, že můžeme být součástí této kvality, kterou okusí i čeští automobilisté,“ řekl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.
 
AGC Automotive Czech má s výjimečnými zakázkami zkušenosti. Pro Mercedes-Benz sklárna dodává největší samozatmavovací panoramatické sklo a pro Porsche 918 Spyder speciální zadní sklo trojúhelníkového tvaru.
 
„Podílíme se také například na výrobě Auta roku 2016 Škodě Superb nebo na vozu Alfa Romeo Giulia, která je vyvinutý k 105. narozeninám značky Alfa Romeo,“ uvedl Luděk Steklý.
 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a zaměstnává na 2700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě. Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, Ford, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.