opel v čr v roce 2014 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Opel v ČR v roce 2014

Opel v ČR v roce 2014

08.01.2015 | | Tiskové zprávy

Opel dosáhl v roce 2014 v České republice nejlepší výsledky v novodobé historii. Meziroční nárůst prodeje osobních i užitkových vozů dosáhl 55 % a Opel získal rekordní tržní podíl na automobilovém trhu ČR přes 3,5 %.

Rok 2014 bude u tuzemského zastoupení automobilky Opel zapsán jako nejlepší rok v novodobé historii značky.

 

 „Opel vloni v ČR prodal rekordních 7257 osobních a užitkových vozů, což představuje nejlepší výsledek od roku 2004, od kdy Svaz dovozců automobilů používá aktuální data z Centrálního registru vozidel,“ říká generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel Pavel Šilha.

 

Rekordnímu prodeji odpovídá i rekordní tržní podíl. Aktuálních 3,53 % podílu značky Opel na českém trhu OA a LUV je nejlepším výsledkem za deset let. Stálý růst prodeje i tržního podílu pasuje značku Opel na titul „skokana roku“.

 

 „Meziročně jsme posílili o 55 %, což je druhý nejsilnější růst ze všech velkoobjemových značek působících na českém trhu,“ říká prodejní ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel Josef Šopík.

 

„Zatímco rok 2013 jsme uzavírali na 10. příčce žebříčku značek, za uplynulých dvanáct měsíců jsme dokázali vyšplhat o dvě místa nahoru na 8. pozici,“ dodává ředitel Šilha.

 

Aktuální 8. příčka v žebříčku značek odpovídá oficiálním prodejním statistikám zveřejňovaným Svazem dovozců automobilů, které jsou však v případě řady značek výrazně zkresleny tzv. reexporty. Pokud by se braly do úvahy prodejní výsledky očištěné od reexportů (které sleduje např. agentura Médea), Opel by v žebříčku prodejů OA a LUV figuroval dokonce ještě o jednu pozici výš – tedy na 7. místě.

 

I pro příští měsíce má Opel dobře „nabito“. Na trh vyjely nové modely Vivaro, co nevidět se v populárním SUV Mokka objeví turbodiesel 1.6 CDTI, v Zafirách Tourer, což je druhé nejprodávanější MPV své třídy, a Insigniích se objeví nový úsporný turbodiesel 2.0 CDTI/170 k, na startu už je připravený unikátní Adam Rocks a především na trh vyráží Corsa nové generace. „Osvědčený koncept s bezkonkurenčně prostorným interiérem, nové přeplňované motory 1.0 Turbo, zcela nový interiér a dospělé asistenční technologie - to jsou hlavní trumfy, díky kterým nová Corsa určitě naváže na skvělé výsledky své předchůdkyně,“ tvrdí generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel Pavel Šilha.