partnerstvi společnosti volvo cars a google | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Partnerstvi společnosti Volvo Cars a Google

Partnerstvi společnosti Volvo Cars a Google

09.05.2018 | | Tiskové zprávy

Automobilka Volvo Cars integruje do své příští generace systému infotainmentu služby Google Assistant, Google Play Store a Google Maps.
Automobilka Volvo Cars oznámila, že spolupracuje se společností Google na integraci hlasově ovládaných aplikací Google Assistant, Google, Play Store, Google Maps a dalších služeb Google do své příští generace infotainment systému Sensus, který bude vycházet z operačního systému Android společnosti Google.
 
Partnerství automobilky Volvo Cars se společností Google rozšíří možnosti interakce zákazníků s vozy značky Volvo. Ve vozidle budou integrovány aplikace a služby vyvinuté společnostmi Google a Volvo Cars, přičemž budou prostřednictvím obchodu Google Play k dispozici tisíce doplňkových aplikací optimalizovaných a přizpůsobených infotainment systémům postaveným na platformě Android.
 
Protože nová generace uživatelského rozhraní Sensus poběží na operačním systému Android, nové aplikace a softwarové aktualizace budou k dispozici v reálném čase a využívat je bude možné automaticky. Tím pádem budou budoucí vozy Volvo schopny reagovat na potřeby zákazníků a nabídnout řidičům aktuální informace a prediktivní služby.
 
„Přenesení služeb Google do vozů Volvo urychlí inovování v oblasti konektivity a posílí náš vlastní vývoj aplikací a online služeb. Již brzy budou mít řidiči vozů Volvo přímý přístup k tisícům palubních aplikací, které jim usnadní každodenní život a dodají jejich cestám mnohem zábavnější rozměr,“ uvedl senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars Henrik Green.
 
Funkce Google Assistant vytvoří ve voze centrální rozhraní pro ovládání hlasem. To řidičům umožní pracovat se systémy, jako je klimatizace, ovládat hudební aplikace nebo posílat zprávy. Uvedený způsob interakce přispěje ke snížení míry rozptylování řidiče, který nebude muset při ovládání palubních funkcí spouštět oči ze silnice.
 
Součástí příští generace uživatelského rozhraní Sensus bude také aplikace Google Maps, jež řidičům nabídne v reálném čase aktuální mapy a dopravní informace, aby měli neustálý přehled o dopravní situaci. Systém navíc v případě potřeby řidičům proaktivně doporučí alternativní trasu.
 
Oznámení vychází ze strategického partnerství společností Volvo Cars a Google, které odstartovalo v roce 2017, kdy automobilka Volvo Cars prohlásila, že bude nová generace jejího infotainment systému založena na platformě Android společnosti Google. První systém vycházející z platformy Android bude uveden na trh během několika příštích let.