podrobnosti globální strategické aliance gm a psa peugeot citroën | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Podrobnosti globální strategické aliance GM a PSA Peugeot Citroën

Podrobnosti globální strategické aliance GM a PSA Peugeot Citroën

24.01.2013 | | Tiskové zprávy

Viceprezident GM a předseda dozorčí rady Opelu Steve Girsky a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin odpovídali na tiskové konferenci, která se konala v Bruselu, na otázky novinářů. 

 

Cílem setkání bylo podrobně představit, jakého pokroku dosáhli oba partneři v rámci své globální strategické aliance, jejíž založení bylo oznámeno 29. února 2012. Jak obě skupiny uvedly 20. prosince 2012, v dohodnutých termínech byly podepsány konečné smlouvy o nákupu, logistice a společném vývoji vozů.

Vyvážené sdílení odpovědnosti za vývoj společných programů

Úkoly a odpovědnosti týkající se společného vývoje platforem a vozů byly spravedlivě a rovnoměrně rozděleny, aby mohli oba partneři z této spolupráce vytěžit co nejvíc:

* MPV segmentu C značky Opel/Vauxhall, CUV segmentu C značky Peugeot a MPV segmentu B obou skupiny se budou vyvíjet na platformách PSA Peugeot Citroën.

* GM povede vývoj MPV segmentu B pro obě skupiny.

* Na vývoji modernizované platformy segmentu B pro vozy s nízkými emisemi CO2 určené pro novou generaci vozů Opel/Vauxhall a PSA Peugeot Citroën v Evropě a v ostatních zemích světa se budou podílet oba partneři.

Společná organizace nákupů v Evropě

Smlouvy podepsané v loňském roce počítají rovněž s vytvořením společné organizace nákupů v Evropě, která se bude opírat o společný podnik. Tato struktura nyní získala souhlas všech příslušných antimonopolních orgánů a v blízké době začne fungovat Společná nákupní organizace. Na přechodnou dobu bude zřízením platformy pověřen manažer GM. Nejpozději do roka ho nahradí viceprezident pro nákupy a jeho zástupce, kteří se budou pravidelně střídat, vždy jeden z každé skupiny.

Rozšíření Aliance

GM a PSA Peugeot Citroën rovněž potvrzují zájem rozvíjet nové projekty na globální úrovni, s cílem rozšířit alianci a využít nových příležitostí. V této souvislosti zkoumají nové možnosti na rostoucích trzích, včetně Latinské Ameriky a Ruska, které pro obě skupiny představují prioritní oblasti.

Obě skupiny krom toho potvrzují úmysl vyvinout společně novou generaci malých úsporných a výkonných zážehových motorů, které budou vycházet z programu PSA na výrobu malých zážehových motorů (motor EB).