pololetí v hmmc | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Pololetí v HMMC

Pololetí v HMMC

28.07.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Souhrnný přehled výroby a expedice aut ze závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) za první pololetí 2014.

Za leden až červen 2014 bylo v nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobeno v souladu s plánem téměř 160 000 aut. Téměř 96 % všech vyrobených aut bylo vyvezeno do zahraničí - do 56 zemí a destinací celého světa. V rámci celoročního výrobního plánu, který je 300 000 aut, se jedná o objem větší, než je ideální polovina. Musíme ale vzít v úvahu, že ve druhém pololetí bude v závodě na přelomu července a srpna pravidelná dvoutýdenní odstávka, spojená s údržbou veškerých linek, a týdenní odstávka bude i v zimě mezi Vánoci a Novým rokem. Ve druhém pololetí tedy bude méně pracovních dní, a proto je menší i plánovaný objem výroby.Vzhledem k tomu, že HMMC je jediný výrobní závod společnosti Hyundai Motor v Evropě, byla naprostá většina produkce exportována do evropských zemí. Z Nošovic se ale auta vyvážejí i mimo Evropu, např. do Austrálie, Jihoafrické republiky nebo Mexika. Pět největších odběratelů produkce závodu HMMC v první polovině letošního roku představovaly už tradičně Německo, Rusko, Velká Británie, Španělsko a Itálie.Celkově nejprodávanějším modelem z nošovické produkce zůstává i nadále sportovně-užitkové vozidlo (SUV) Hyundai ix35, jehož výroba představuje téměř 55 % kapacity. Na druhém místě je model Hyundai i30, vyráběný jako pětidveřový hatchback, kombi i třídveřová verze, a na místě třetím pak kompaktní rodinné MPV Hyundai ix20, jehož popularita v Evropě trvale stoupá.Poznámka:

Závod Hyundai Motor Manufacturing Rus (HMMR) v Petrohradu je geograficky také v Evropě, jeho produkce se však nevyváží mimo území Ruska.

Turecký závod Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS), který tisková informace HMMC pomíjí, je sice už pár desítek kilometrů na asijském kontinentu, ale většinu své produkce dodává pro evropské trhy.