porsche engineering rozšiřuje spolupráci s čvut v praze | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Porsche Engineering rozšiřuje spolupráci s ČVUT v Praze

Porsche Engineering rozšiřuje spolupráci s ČVUT v Praze

16.05.2017 | | Tiskové zprávy

Porsche Engineering Services, s.r.o., dceřiná firma společnosti Porsche Engineering Group GmbH, a České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) podepsaly smlouvu o rozsáhlé spolupráci v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na ČVUT.
Pokračování oboustranně výhodného partnerství zahrnuje praktickou výuku, zajišťovanou společností Porsche Engineering, praxi pro studenty, nabídky pro diplomové práce a projekty společného výzkumu.
 
„Z prodloužení naší důležité spolupráce s ČVUT máme velkou radost. Díky partnerství s různými instituty a fakultami této univerzity jsme v uplynulých 16 letech mohli převádět nejnovější výsledky výzkumu do praxe,“ říká Dirk Lappe, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering a předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Praha.
 
V institutu CIIRC, který byl založen na ČVUT v Praze v roce 2013, probíhá již mnoho společných aktivit. Tyto aktivity budou v budoucnosti postupně rozšiřovány. Institut a Porsche Engineering, s.r.o. spolupracují zejména v oblastech vývoje nabíjecí infrastruktury a funkcí, založených na propojení vozidla se serverem.
 
Rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka k tomu říká: „Využitelnost v praxi hraje ve výuce na naší univerzitě důležitou roli. Proto vřele vítáme přednášky a další aktivity, nabízené společností Porsche Engineering, které dokonale doplňují náš inovativní výzkum.“
 
První spolupráce byla navázána v roce 2001 s Fakultou strojní. Ve stejném roce založila společnost Porsche Engineering v České republice svou první zahraniční pobočku. Porsche Engineering kromě své aktivní účasti na zajišťování přednášek výukových programů v automobilových oborech podporuje studenty také nabídkou volných míst pro praxi a společných projektů pro diplomové práce. Prodloužením smlouvy byla spolupráce rozšířena i na další fakulty a výzkumná střediska univerzity s cílem realizovat výzkumné a vývojové projekty v rámci automobilového průmyslu.
 
Porsche Engineering, s.r.o. pracuje na vývoji a výzkumu v různých oblastech techniky, které zahrnují například komplexní výpočty a simulace, konstrukci a vývoj softwaru i hardwaru. Společnost se zaměřuje na vývoj chytré mobility, včetně budoucích poháněcích ústrojí a konektivity. Spolupráce s univerzitou a využívání mnoha jejích možností v oblasti výzkumu představuje značný přínos pro velmi inovativní vývoj společnosti Porsche Engineering.
 
Dr. Miloš Polášek, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering v Praze, k tomu říká: „Spolupráce s ČVUT kombinuje inovativní výzkum s potřebami praktického vývoje automobilového průmyslu a přispívá k strategickému rozvoji společnosti Porsche Engineering Praha.“