povindex - zdražení se zatím nekoná | Tiskové zprávy | autoweek.cz

POVIndex - zdražení se zatím nekoná

POVIndex - zdražení se zatím nekoná

10.04.2020 | | Tiskové zprávy

V únoru průměrná cena povinného ručení dále klesala, a to až na hodnotu 6779 Kč, což je nejnižší hodnota za historicky sledované období od srpna 2019.
Snížení průměrné ceny povinného ručení je důsledkem velmi příznivých cen pojišťovny Pilow a mírného zlevnění u Allianz a Kooperativy. Za částku 6779 korun bylo podle Broker Consulting POVIndexu možné sjednat povinné ručení pro Škodu Octavia 1,6 TDI/85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
 
„To, že se nekoná očekávané zdražení, byla ta dobrá zpráva. Špatnou je, že se opět zvyšují rozdíly mezi průměrnou cenou povinného ručení v hlavním městě a ve městě velikosti Benešova. V Praze je cena povinného pojištění z provozu vozidla k průměrné ceně plus 11,3 % a v menších městech naopak mínus 14,7 %,“ vysvětluje analytik neživotního pojištění Broker Consulting Jiří Váchal.
 
Oblasti sjednávání povinného ručení se současná situace s výskytem koronavirové infekce výrazněji nedotýká. Ve sjednávání pojištění již několik let převažují on-line nástroje a to i při sjednání přes finanční konzultanty. „Už skoro měsíc se potýkáme s korovinavirovou nákazou, byla zavedena řada vládních nařízení, která výrazně omezila provoz i nejrůznějších úřadů. Mezi „postižené“ patří i registr vozidel pro přihlášení či přehlášení vozidla a jeho převod na jiného majitele. Aktuálně nejsou služby registru vozidel dle jejich webu dostupné do 16. dubna. To je třeba mít při sjednávání povinného ručení na mysli,“ doplňuje Váchal.
 
Broker Consulting POVIndex ukazuje průměrnou cenu za typické povinné ručení pro nový vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW. Typ vozu byl vybrán proto, že je typickým zástupcem vozů, které používají české domácnosti. Pojištění zahrnutá do POVIndexu obsahují nejvyšší možné krytí. Pojištění dostupná na trhu ale nemají úplně identický rozsah krytí. Vždy je potřeba posuzovat nejenom cenu, ale také rozsah benefitů (zejména asistenčních služeb) ve vztahu k potřebám řidiče (Jak moc jezdí? Jaké vzdálenosti? Jak si představuje servis od pojišťovny v případě nehody?). Rozdíly v pojištěních jsou například v limitech pro opravu na místě, v limitech pro vzdálenost hrazeného odtahu, případně v možnostech náhradního vozidla.