přelomový moment v agenturním zaměstnávání | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Přelomový moment v agenturním zaměstnávání

Přelomový moment v agenturním zaměstnávání

24.06.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Podpis kolektivní smlouvy mezi Odbory Kovo MB ve Škoda Auto a agenturou ManpowerGroup.

Společnost ManpowerGroup, jako generální dodavatel agenturních zaměstnanců ve Škoda Auto a.s., podepsala společně se subdodavatelskými agenturami kolektivní smlouvu s Odbory Kovo MB.

Tato dohoda je dalším logickým krokem Škoda Auto v péči o zaměstnance v úzké spolupráci s odborovou organizací.

 

„V rámci České republiky jde o vůbec první reálnou dohodu, která zaručuje hodnoty pro zaměstnance, jak v oblasti sociální, tak mzdové. Měla by být příkladem sociálního dialogu i v řadě jiných firem, kde dosud nefunguje. Je to pro nás historický okamžik,“ řekl při podpisu smluv předseda odborové organizace a podnikové rady Jaroslav Povšík.

 

„Vnímáme podpis kolektivní smlouvy s odborovými organizacemi Odborů KOVO MB, KV a VR jako unikátní modelový příklad toho, jak má vypadat spolupráce všech tří stran – uživatele, agentury a odborů – při nastavování rovných podmínek a potírání černého trhu, kdy je velká část agenturního zaměstnávání pokřivená zneužíváním pracovní síly placené pouze minimální mzdou bez nároků na lepší odměnu a další výhody,“ uvedla generální ředitelka českého zastoupení ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová. „Proti tomu se snažíme bojovat jak v rámci naší vlastní praxe, tak v rámci Asociace poskytovatelů personálních služeb,“ dodala Rezlerová.