prezident zeman navštívil závod škoda auto ve vrchlabí | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Prezident Zeman navštívil závod Škoda Auto ve Vrchlabí

Prezident Zeman navštívil závod Škoda Auto ve Vrchlabí

15.02.2017 | | Tiskové zprávy

Prezident republiky Miloš Zeman se setkal se členy představenstva, vedením závodu, zaměstnanci i představiteli odborů. Nahlédl do výroby vrchlabského závodu a prohlédl si nové SUV Škoda Kodiaq. Závod Škoda Auto ve Vrchlabí je jedním z nejdůležitějších zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji.
Prezident České republiky Miloš Zeman při příležitosti své cesty po Královéhradeckém kraji navštívil jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí. Na cestě jej doprovázel hejtman kraje Jiří Štěpán. Oba se mohli při prohlídce výrobních hal společnosti Škoda Auto seznámit s výrobními procesy tohoto hi-tech závodu.
 
Byl to třetí závod největší české automobilky, který si Miloš Zeman ve funkci hlavy státu prohlédl. Závod v Kvasinách, navštívil prezident republiky již v únoru 2015. O rok dříve byl společně s německým spolkovým prezidentem Joachimem Gauckem hostem v sídle společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi.
 
Vrchlabský závod byl v roce 2015 odborným magazínem Produktion a poradenskou firmou A. T. Kearney vyhlášen Továrnou roku v kategorii Vynikající rozvoj závodu. Počátkem února ve Vrchlabí vyrobili 1,5miliontou dvouspojkovou převodovku DQ 200.
 
Miloš Zeman v závodě hovořil s předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Bernhardem Maierem, členem představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Bohdanem Wojnarem, s vedením závodu a zástupci odborů. Diskutoval také se zaměstnanci z výroby a administrativy o budoucnosti automobilů a o zajištění atraktivity České republiky v oblasti průmyslové a automobilové výroby.
 
Závod ve Vrchlabí patří se svými zhruba 1000 zaměstnanci mezi nejdůležitější zaměstnavatele Královéhradeckého kraje. Závod se může pyšnit historií dlouhou více než 150 let. Roku 1864 položil Teodor Petera základy této továrny, která byla nejdříve sedlárnou. Od roku 1908 tu vznikaly automobilové karoserie. Prvním vozem značky Škoda, který tu sjížděl z linky, se v roce 1946 stala Škoda Tudor.
 
V rámci restrukturalizace společnost Škoda Auto transformovala závod v roce 2012 z výroby vozů na výrobu komponent. Česká automobilka během pouhých 18 měsíců zřídila novou výrobní halu a modernizovala stávající zařízení. Dnes Škoda ve Vrchlabí denně vyrábí více než 2000 moderních převodovek typu DQ 200. Ročně brány závodu opustí zhruba 510 000 převodovek, které se používají jak v modelech české značky, tak i v dalších modelových řadách koncernu Volkswagen.