přichází aaa auto international | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Přichází AAA Auto International

Přichází AAA Auto International

19.08.2015 | | Tiskové zprávy

Vlastník největšího prodejce ojetin přejmenován na AAA Auto International. Změna názvu je součástí mezinárodní fúze firem skupiny po převzetí fondem Abris.
Vlastník největšího prodejce ojetin, společnost Davena International, dnes změnil svůj název na AAA Auto International. Změna názvu představuje první praktický krok k přeshraniční fúzi firem ze skupiny AAA Auto. Ta bude dokončena během podzimu. Bude také znamenat přesun hlavního sídla skupiny z Holandska do České republiky.
 
„Chceme zajistit co nejhladší průběh fúze, a proto realizujeme tento složitý přeshraniční proces ve více krocích. Finální sloučení společností v průběhu podzimu pak už bude jen formální záležitostí. Ráda bych zdůraznila, že veškerá práva a povinnosti včetně smluvních a zaměstnaneckých vztahů společností AAA Auto Group a AAA Auto v rámci fúze přejdou právě na společnost AAA Auto International,“ uvedla generální ředitelka AAA Auto Group Karolína Topolová.
 
Společnost AAA Auto Group se sídlem v Nizozemsku, která byla původním emitentem akcií při IPO v roce 2007, v rámci fúze zanikne. Stejně tak sloučením zanikne dosavadní provozovatel hlavního businessu AAA Auto v ČR akciová společnost AAA Auto. Obě společnosti se v rámci fúze spojí s akciovou společností Davena International, a to pod jejím ode dneška platným názvem AAA Auto International, a.s.
 
K celému procesu dochází v rámci dokončení převzetí společnosti fondem soukromého kapitálu Abris Capital Partners, který na základě zákonného odkupu akcií ve skupině získal již 100% podíl. Cílem transakce je zjednodušení struktury skupiny a přesun sídla společnosti do České republiky, kde je těžiště jejího podnikání.
 
V současné době nabízí AAA Auto v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku na 36 pobočkách více než 12 000 ojetých aut. Díky pokračující expanzi by měl počet všech poboček ve střední Evropě dosáhnout do konce roku 2015 40. Společnost se zaměřuje na výkup a prodej kvalitních ojetých aut po prvním nebo druhém majiteli, se servisní historií a nízkým počtem najetých kilometrů, který ověřuje. AAA Auto také poskytuje doživotní garanci legálního původu auta a pojištění mechanických a elektronických závad na 24 měsíců.