připravuje se konference ngv 2015 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Připravuje se konference NGV 2015

Připravuje se konference NGV 2015

06.02.2015 | | Tiskové zprávy

Konference NGV 2015 se uskuteční 18. února. Jejím tématem budou perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě.

Český plynárenský svaz zve k účasti na již 8. ročník mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě, která se uskuteční 18. února 2015 v Konferenčním centru CITY v Praze 4. Mezinárodní konference NGV 2015, která je největší konferencí o stlačeném (CNG) a zkapalněném (LNG) plynu v ČR se pořádá pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

 

Konferenci zahájí ministr životního prostředí Richard Brabec spolu s výkonným ředitelem Českého plynárenského svazu (ČPS) Janem Rumlem. Vystoupí Lennart Pilskog, generální sekretář NGVA Europe - organizace, která sdružuje 151 společností a sdružení (ze 42 zemí) zabývajících se CNG a LNG. Významným hostem bude i Martin Jahn, prezident Sdružení automobilového průmyslu. O Národním akčním plánu čistá mobilita bude účastníky informovat náměstek ministra z Ministerstva průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

 

Program jednodenní konference tvoří tři přednáškové bloky. Na konferenci také vystoupí např. Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy nebo Radim Šrám, mezinárodně uznávaný vědecký pracovník z Akademie věd, který se už 25 let věnuje vlivům znečištění ovzduší na zdravotní stav populace. Dalším hostem bude Jiří Šimek, místopředseda Rady ČPS a místopředseda představenstva E.ON Energie, která plánuje do roku 2018-19 postavit v ČR celkem 40 CNG stanic. Účastníky bude jistě zajímat i nabídka CNG vozů značky Škoda, kterou představí Ondřej Všianský, fleet manager Škoda Auto.

 

„Mezinárodní konferenci NGV 2015 o stlačeném a zkapalněném plynu pořádá Český plynárenský svaz již poosmé a každoročně se, s rostoucím zájmem o tento druh perspektivního a levného paliva, zvyšuje i počet účastníků. Konferenci, která je určena jak pro odbornou, tak i širokou veřejnost si rozhodně nenechte ujít,“ říká Jan Ruml, výkonný ředitel Českého plynárenského svazu.