prvních 10 vozů octavia veřejně prospěšným organizacím | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Prvních 10 vozů Octavia veřejně prospěšným organizacím

Prvních 10 vozů Octavia veřejně prospěšným organizacím

08.07.2020 | | Tiskové zprávy

V Zákaznickém centru Škoda Auto převzalo prvních deset organizací vozy Octavia. Další budou následovat. Mladoboleslavská automobilka organizacím, které poskytují terénní zdravotní a sociální služby a pomáhaly v boji proti nemoci Covid-19, daruje celkem 100 vozů Škoda Octavia Combi.
Zákaznické centrum Škoda Auto v Mladé Boleslavi se stalo místem slavnostního předání prvních deseti vozů Škoda Octavia Style vybraným organizacím, které v ČR poskytují terénní zdravotní a sociální služby. Zbývajících 90 vozů bude předáno v následujících týdnech prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů Škoda Auto Česká republika.
 
Škoda Auto se aktivně zapojila do boje proti šíření pandemie koronaviru. I po skončení nouzového stavu podporuje řadu organizací, které pomáhají těm, kdo pomoc potřebují nejvíce. Zdravotním a sociálním službám, které poskytují terénní pomoc ohroženým spoluobčanům v České republice, věnuje 100 vozů Škoda Octavia.
 
Prvních 10 vozů bylo slavnostně předáno Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, Oblastní nemocnici Kolín, Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje, Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, Oblastní charitě Červený Kostelec, z.ú. PFERDA, ParaCentru Fenix, Národnímu ústavu pro autismus, z.ú. DEBRA ČR a Sdružení Neratov.
 
Slavnostní předání proběhlo v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi za přítomnosti nejvyšších představitelů společnosti Škoda Auto. „Během této náročné doby sázíme ve Škoda Auto na rychlou, nekomplikovanou a efektivní pomoc. Proto podporujeme všechny, kteří jsou nyní závislí na mobilitě. Darujeme proto 100 vozů Škoda Octavia v hodnotě zhruba 85 milionů korun organizacím působícím ve zdravotních a sociálních službách. Naše odpovědnost jako podniku sahá daleko za brány našich závodů. V těchto časech víc, než kdy jindy,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
 
Od 27. 4. do 31. 5. 2020 probíhala také jednorázová zaměstnanecká sbírka „Pomoc zdravotníkům v boji s COVID-19“, kterou společně založila Škoda Auto s Odbory KOVO ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. Prostřednictvím sbírky se vybralo celkem 1 148 490 Kč. Částka míří do nemocnic v Mladé Boleslavi, Rychnově nad Kněžnou a Semilech na pořízení ochranných pomůcek, zdravotnického vybavení a zlepšení pracovních podmínek.
 
Společnost Škoda Auto se dlouhodobě snaží prostřednictvím dostupné mobility zajistit zvýšení kvality života znevýhodněných jedinců. Proto v rámci programu Škoda Handy od roku 2010 pomáhá osobám s handicapem získat mobilitu a nezávislost. V rámci podpory mobility bez bariér Škoda Auto mimo jiné v minulých letech navázala partnerství s organizacemi Cesta za snem, Český červený kříž, Konto bariéry, Centrum paraple a od roku 2018 podporuje rehabilitační ústavy Kladruby, Luže Košumberk a Hrabyně.