psa k francouzské obchodní bilanci přidala +4,4 miliardy eur | Tiskové zprávy | autoweek.cz

PSA k francouzské obchodní bilanci přidala +4,4 miliardy eur

PSA k francouzské obchodní bilanci přidala +4,4 miliardy eur

26.02.2020 | | Tiskové zprávy

Skupina PSA zajišťuje 1/3 vývozu francouzského automobilového průmyslu a již pět let pozitivní příspěvek.
Skupina PSA vyrobila v roce 2019 ve Francii 36 % své celosvětové produkce, tj. 1 226 000 automobilů. Výsledkem je přebytek obchodu 379 000 vyvezených vozů, tedy o 5 % více než v předchozím roce, což představuje pozitivní příspěvek skupiny PSA k francouzské obchodní bilanci ve výši 4,4  miliardy eur. Přitom příspěvek automobilového odvětví je naopak od roku 2008 negativní a v roce 2019 navíc klesl na -15,3 miliardy eur.
 
V pěti továrnách ve Francii se vyrábělo 15 modelů skupiny určených pro francouzský trh (33 %) nebo na export (67 %) . Skupina PSA vyrábí ve francouzských továrnách vozy s vysokou přidanou hodnotou: DS 3 Crossback a DS 7 Crossback v Poissy a Mulhúzách, Peugeot 3008 a 5008 v Sochaux a Citroën C5 Aircross a Peugeot 5008 v Rennes. Skupina PSA krom toho investuje do svých závodů ve Francii aby podpořila přechod na nové zdroje energií, například do výroby elektrických motorů v Trémery, reduktorů pro elektrický pohon ve Valenciennes či do výroby elektrifikovaných převodovek v Metách. Skupina PSA se svým partnerem Total/Saft také ve Francii realizuje projekt výroby akumulátorů.
 
Skupina PSA je pevně zakotvena na francouzském území (regiony Auvergne Rhône-Alpes, Bretagne, Ile de France, Hauts-de-France, Grand Est, Bourgogne Franche-Comté), kde zaměstnává celkem 51 000 pracovníků (automobilová divize, mimo společnost Faurecia), tj. 44 % své celosvětové pracovní síly.
 
„Skupina PSA je ve Francii zakořeněná a jsme hrdí, že můžeme opět pozitivně přispět k francouzské obchodní bilanci, za posledních 5 let činí náš příspěvek celkem 25 miliard EUR. Jde o výsledek práce týmů, které denně vytrvale pracují na vytváření atraktivních vozů a na tom, aby francouzské výrobní závody byly v náročném ekonomickém prostředí konkurenceschopné a zároveň přispívaly k přechodu na nové zdroje energií,“ uvedl předseda představenstva skupiny PSA Carlos Tavares.