rok 2014 byl pro škofin úspěšný | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Rok 2014 byl pro ŠkoFIN úspěšný

Rok 2014 byl pro ŠkoFIN úspěšný

05.02.2015 | | Tiskové zprávy

ŠkoFIN dosáhl v loňském roce objemu obchodů ve výši 11 miliard Kč. Meziročně jde o nárůst o téměř 16 % .

V roce 2014 vzrostl počet nově uzavřených smluv ŠkoFINu na financování nových a ojetých vozů oproti předchozímu roku o 14 %. Téměř 40 000 nových smluv představuje celkovou financovanou hodnotu ve výši 10 949 milionů Kč.

 

Společnosti se dařilo jak v retailu, ve kterém zaznamenala meziroční růst financované hodnoty o 16,8 %, tak v oblasti fleetového financování, kde financovaná hodnota vzrostla o 13 %. V červnu 2014 ŠkoFIN uvedl jako první na český trh operativní leasing pro soukromé osoby. Retailové i fleetové smlouvy operativního leasingu tvořily přibližně třetinu celkového počtu uzavřených kontraktů.

 

„Loňský rok byl pro nás velmi úspěšný – počet uzavřených smluv ve výši 39 756 překonal naše plány dokonce o více než čtvrtinu. Stále rovněž platí, že každý třetí vůz značek koncernu Volkswagen byl financován prostřednictvím ŠkoFINu. Všechny koncernové značky, tj. Škoda, Volkswagen, Audi i Seat, zaznamenaly v meziročním srovnání dvojciferný růst v počtu nově uzavřených smluv na financování nových vozů. Za tyto úspěchy vděčíme jednak zaměstnancům ŠkoFINu, ale zároveň také úzké a kvalitní spolupráci s jednotlivými značkami a  dealerskou sítí,“ uvádí Jiřina Tapšíková, jednatelka ŠkoFINu.

 

Vedle nových smluv na financování vozů ŠkoFIN zaznamenal úspěch také s produktem Škoda Pojištění, který od loňského roku nabízí i zákazníkům pořizujícím si svůj vůz za hotovost. Těchto smluv bylo v roce 2013 uzavřeno téměř 2 500. Pozici ŠkoFINu jako jedničky na trhu financování vozů potvrdilo i první místo v soutěži Czech Top 100 v kategorii Nejobdivovanější finanční zprostředkovatel.

 

Obchodní výsledky společnosti ŠkoFIN v roce 2014

 

Počet smluv

Meziroční růst počtu smluv

Finanční hodnota
(v milionech Kč)

Meziroční růst finanční hodnoty

Celkem

39 756

14,0 %

10 949

15,8 %

 

Spuštěn operativní leasing pro koncernové značky vozů

Společnost v loňském roce přišla na trh kromě řady inovací stávajících produktových nabídek s klíčovou novinkou – operativním leasingem pro soukromé osoby. Od června do října 2014 spustil ŠkoFIN ve spolupráci s koncernovými značkami čtyři programy operativního leasingu: Škoda Bez starostí, Volkswagen All-Inclusive, Audi now a Seat Olé!

 

„Operativní leasing pro retail vytvořil na trhu zcela nový prostor pro nikoli zanedbatelnou skupinu zákazníků a my tento produkt považujeme zatím za velice úspěšný,“ říká Jiřina Tapšíková.

 

Pokračující obliba ojetých vozů

V produktovém portfoliu ŠkoFINu převažují ale i nadále smlouvy úvěrové, tvořící více než dvě třetiny celkového počtu uzavřených kontraktů. Dříve tolik populární finanční leasing je dnes zcela na ústupu.

 

„Finanční leasing tvoří dnes již pouhé jedno procento našich smluv. Ačkoli je na veřejnosti stále hojně užívané označení ‚leasingová společnost‘, je svým způsobem mylné – dnešní společnosti zajišťující financování vozů včetně ŠkoFINu jsou již komplexními partnery s širokým spektrem produktů a služeb,“ vysvětluje jednatel ŠkoFINu Joachim Ewald.

 

ŠkoFIN se kromě financování nových, především koncernových vozů věnuje i financování vozů ojetých. V loňském roce tvořily smlouvy na ojetiny zhruba 17 % celkového počtu uzavřených smluv. „Pro zvýšení komfortu našich zákazníků jsme loni spustili nový nástroj vyhledávání ojetých vozů z programů Škoda Plus a DasWeltAuto, které v současnosti nabízejí více jak 4000 kvalitních a prověřených ojetin,“ dodává Joachim Ewald.