rok 2015 byl pro společnost auto palace rekordní | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Rok 2015 byl pro společnost Auto Palace rekordní

Rok 2015 byl pro společnost Auto Palace rekordní

11.02.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Společnost Auto Palace v roce 2015 hospodařila s obratem téměř 5 miliard korun a prodala bezmála 12 000 vozů. Auto Palace po 25 letech působení v České a Slovenské republice překonal hranici 100 000 prodaných vozů.
Pro dealerskou skupinu Auto Palace byl loňský rok nejlepší v historii působení firmy v ČR. Společnost upevnila svojí pozici v top 3 největších tuzemských prodejců automobilů. Firma vloni hospodařila s celkovým obratem 4,94 miliardy Kč a prodala 11 910 nových a ojetých automobilů.

Dařilo se jí také ve fleetových obchodech, ve kterých zaznamenala meziroční nárůst 43 %.

Společnost zmodernizovala většinu svých showroomů, do jejichž přestavby vloni investovala 16 miliard Kč. Letos plánuje investovat v ČR a SR do nákupů stávajících dealerství a rozšiřovat svou podnikatelskou činnost o prodej prémiových ojetých vozů.
 
Výsledky hospodaření
V loňském roce skupina Auto Palace překonala svůj předloňský obrat o více než 1,3 miliardy korun, ale zároveň prodala nejvíce automobilů v historii působení na českém trhu. Celkový obrat firmy za rok 2015 činil 4,9 miliardy Kč, což představuje nárůst o  35 %. Za uplynulých 12 měsíců dealerská síť prodala celkem 9661 nových a 2249 ojetých automobilů, tedy o 29 % více než v roce 2014.

Od roku 1991 do 2015 Auto Palace prodal na českém a slovenském trhu celkově 111 461 nových a ojetých vozů.
 
Prvenství v prodeji
Auto Palace vloni udržel prvenství v prodeji značek Ford, Infiniti, Mazda a Mitsubishi. Rovněž si upevnil pozici lídra v prodeji vozů Hyundai z jediné pobočky v pražských Butovicích. V současnosti je dealerská síť prodejcem číslo 3 vozů Opel a patří k nejvýznamnějším prodejcům vozů značky Peugeot na jižní Moravě.

Po dvou letech od otevření showroomu značky Škoda na pražském Spořilově slaví i zde Auto Palace úspěch. Je nejrychleji rostoucím dealerem v ČR, v současnosti na 9. místě v celkových prodejích ze všech 184 dealerů Škoda v ČR.

Největšího podílu vloni dosahoval ve skupině Auto Palace prodej značky Ford. Těchto vozů se v dealerské síti prodalo 5000. Druhou příčku obhájil Hyundai s celkovým počtem 1395 vozů. Třetí byla Škoda s 1080 prodanými automobily.
 
Silná pozice ve fleetovém prodeji
Firmě se mimořádně dařilo i ve fleetovém prodeji, v němž zaznamenala 43% nárůst a dosáhla celkového obratu ve výši 3,56 miliardy Kč. Nejvýznamnější smlouvy byly uzavřeny s top společnostmi působícími na českém trhu v oblasti pojišťovnictví, energetiky a maloobchodu.

„Jsem velice potěšen, že úsilí, které jsme věnovali do přípravy a realizaci strategie, přineslo své ovoce. Investovali jsme do modernizace našich showroomů, do HR, školících programů pro zaměstnance, technického zázemí a to vše přispělo k tomu, že si naše firma nejen udržela svoji významnou pozici na trhu, ale dosáhla i rekordního prodeje v celé historii firmy. Díky své agresivní cenové politice jsme opět jedničkami v prodeji hned pěti značek automobilů a významnými prodejci dalších třech značek,“ říká Ralph Howie, generální ředitel společnosti Auto Palace pro ČR a SR.

„V tomto roce se chceme ještě více zaměřit na potřeby našich zákazníků a vytvořit pro ně takové podmínky, díky nimž pro ně bude Auto Palace volbou číslo 1 při výběru automobilů zajišťující kompletní služby a servis pod jednou střechou a maximálně uspokojující jejich požadavky a přání. Chceme se dále zaměřovat na fleetové zákazníky a zajišťovat pro ně co možná nejzajímavější nabídky. Tomu by měly přispět další investice do naší společnosti, které plánujeme v objemu 63 milionů Kč, plus dalších 520 milionů Kč máme připravené pro realizaci možných akvizic v roce 2016,“ doplňuje Ralph Howie.

Vlatník Auto Palace, skupina AutoBinck, je jedním z největších nizozemských investorů v ČR. Současná hodnota investic přesahuje 1,6 miliardy korun a skupina v ČR zaměstnává 450 lidí.