shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu ferrari ve f1 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu Ferrari ve F1

Shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu Ferrari ve F1

17.12.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Závodní paliva Shell V-Power a maziva Shell Helix Ultra s technologií PurePlus se zasloužila o čtvrtinový nárůst výkonu pohonné jednotky 059/4 týmu Scuderia Ferrari v letošním ročníku šampionátu formule 1.
V letošním ročníku světového šampionátu formule 1 nabídla společnost Shell jednu z nejvýznamnějších inovací paliva směřujících k vyššímu výkonu závodního motoru za celou historii dlouholeté technické spolupráce s Ferrari.
 
Vozy Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena dostaly během sezóny celkem pět nových výkonných směsí závodního paliva Shell V-Power. Motorový olej Shell Helix Ultra s technologií PurePlus, vůbec první motorový olej vyrobený ze zemního plynu, pak zajistil šestiválcovému přeplňovanému motoru Ferrari V6 pověst jedné z nejspolehlivějších pohonných jednotek v celém závodním poli.
 
Monopost Ferrari SF15-T byl díky nim rychlejší téměř o 0,5 s na kolo, respektive v průměru o 30 s za závod. Významný nárůst výkonu pomohl týmu Scuderia Ferrari v roce 2015 ke 14 pódiovým umístněním, třem vítězstvím a druhému místu v Poháru konstruktérů F1.
 
„Naším záměrem pro tento rok bylo zaujmout k oblasti vývoje závodního paliva Shell V-Power mnohem agresivnější strategii, než tomu bylo doposud. Poučili jsme se z minulé sezóny, která byla ve znamení inovativních hybridních technologií, a na jejím základě jsme vyvinuli mnohem výkonnější závodní palivové směsi. Díky intenzivnější spolupráci s techniky v Maranellu jsme plně propojili vývoj s cílem optimalizovat výkon motoru s našimi palivy. Je radost vidět, že se toto úsilí vyplatilo a pomohlo týmu vítězit. V tvrdé práci však hodláme pokračovat i v roce 2016,“ uvedl Guy Lovett, manažer pro inovace v motorsportu společnosti Shell.
 
Technický ředitel Scuderia Ferrari James Allison k tomu dodává: „Rok 2015 byl pro závodní stáj Scuderia Ferrari velmi úspěšný – oproti loňsku jsme zlepšili výkon, zejména co se motorů týče. Shell nám poskytl podstatně zdokonalená závodní paliva Shell V-Power a maziva Shell Helix Ultra s technologií PurePlus, která nám umožnila vidět skutečné zlepšení i na závodním okruhu – nejen více koňských sil, ale také vyšší spolehlivost. Naše technické partnerství se společností Shell nebylo ještě nikdy tak silné a my se těšíme, že budeme spolupracovat i nadále – přinejmenším dalších pět let, a že společně ještě mnohokrát zvítězíme.“
 
Počátek technického partnerství společnosti Shell a Scuderie Ferrari se datuje do 30. let minulého století. Formule 1 umožňuje společnosti Shell testovat závodní paliva Shell V-Power a maziva Shell Helix Ultra s technologií PurePlus v těch nejnáročnějších podmínkách. Poznatky z tohoto testování ve spolupráci se Scuderia Ferrari se přímo přenášejí do vývoje výkonných paliv Shell V-Power Nitro+, jež jsou poté běžně k dostání na čerpacích stanicích Shell.
 
V laboratořích Shell po celém světě se až 50 vědců zabývá výzkumem a vývojem v rámci technického partnerství s Ferrari. Každý nový vůz Ferrari, který opouští továrnu v Maranellu, má navíc plnou nádrž paliva Shell V-Power a pohonnou jednotku maže motorový olej Shell Helix Ultra s technologií PurePlus.
  • Shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu Ferrari ve F1
  • Shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu Ferrari ve F1
  • Shell stojí za čtvrtinou letošního nárůstu výkonu Ferrari ve F1