škoda auto již čtvrt století exportérem roku | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Auto již čtvrt století Exportérem roku

Škoda Auto již čtvrt století Exportérem roku

13.12.2019 | | Tiskové zprávy

Škoda Auto opět obhájila prvenství v kategorii Objem exportu 2018. V roce 2018 vyvezla Škoda Auto do zahraničí výrobky a služby v hodnotě téměř 378 miliard korun, což představuje zhruba 9 % celkového exportu České republiky.
Škoda Auto je nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění. Své prvenství jako Exportér roku zpečetila již pětadvacátým vítězstvím. V letošním roce zvítězila Škoda Auto v kategorii Objem exportu 2018. V roce 2018 vyvezla česká automobilka do zahraničí zboží a služby v hodnotě 378 miliard korun a podílela se tak zhruba 9 % na celkovém exportu České republiky. Slavnostní udílení cen proběhlo včera v prostorách Uměleckoprůmyslového musea v Praze.
 
I v letošním ročníku Škoda Auto opět obhájila prvenství v kategorii Objem exportu pro rok 2018. Mezi největší exportní trhy české automobilky v roce 2018 patřily například Čína, Německo, Rusko, Velká Británie nebo Polsko. V roce 2018 vyvezla Škoda Auto do zahraničí zboží a služby v celkové hodnotě 378 miliard korun a podílela se tak zhruba 9 % na celkovém exportu České republiky.
 
„Jsem potěšen, že i letos se nám podařilo obhájit toto významné prvenství. Škoda Auto tak již čtvrt století potvrzuje svou nezastupitelnou roli v exportu České republiky, na kterém se podílí zhruba 9 %. Naše úspěšná série titulů Exportér roku, završená již pětadvacátým vítězstvím v řadě, dokládá dynamický rozvoj našeho podniku v posledních dekádách. I v dalších letech si chceme tuto bilanci udržet a prostřednictvím atraktivní nabídky vozů a služeb získávat nové zákazníky. Navzdory výzvám na důležitých růstových trzích dosáhla Škoda v letošním roce již pošesté za sebou milníku 1 milionu dodaných vozů. Tento výsledek jen potvrzuje, že naše atraktivní modelová paleta má na celém světě vynikající ohlas,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast lidských zdrojů Bohdan Wojnar.