škoda auto přitahuje špičkové zaměstnance | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Auto přitahuje špičkové zaměstnance

Škoda Auto přitahuje špičkové zaměstnance

18.06.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Škoda Auto byla vyznamenána jako nejlepší zaměstnavatel v České republice. Automobilka současně získala titul Nejžádanější zaměstnavatel Středočeského kraje pro absolventy vysokých škol a v rámci České republiky pak obsadila 2. místo.
Pro budoucí úspěch je rozhodující špičkový tým. Jako špičkový zaměstnavatel přitahuje Škoda Auto i nadále nejlepší zaměstnance z celého odvětví. V rámci 14. ročníku celostátní soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku získala Škoda Auto nejen hlavní cenu, ale i titul Nejžádanější zaměstnavatel Středočeského kraje pro absolventy vysokých škol a v rámci celostátního kola v tomto žebříčku získala 2. místo.
 
​„Automobilový průmysl nabízí nejzajímavější a nejpestřejší profesní možnosti. To platí především s ohledem na tempo inovací v oboru. Toto ocenění je dalším důkazem toho, že Škoda Auto je atraktivním zaměstnavatelem jak pro čerstvé absolventy, tak pro zkušené profesionály. Nabízíme spolehlivé a inovativní prostředí mezinárodního a moderního koncernu, spojené s širokými možnostmi dalšího karierního růstu a inspirativní podnikovou kulturu,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.
 
Úspěchem hned v několika kategoriích prestižní soutěže Zaměstnavatel roku potvrdila Škoda Auto svoji atraktivitu pro zaměstnance. Sodexo Zaměstnavatel roku je podle odborného mínění vnímán jako nejrespektovanější hodnocení zaměstnavatelů v České republice.
 
„Škoda Auto je příkladem pro všechny podniky, které chtějí být dobrými zaměstnavateli nejen kvůli náborům, ale které chápou personální práci jako odpovědnost a tvořivou sílu podniku s obdivuhodným sociálním přístupem,“ říká zakladatel soutěže a ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák.
 
Atraktivitu firmy dokresluje velké množství zájemců o zaměstnání ve Škoda Auto i nízká fluktuace stávajícího personálu. Škoda Auto v současné době ve svých třech českých výrobních závodech (Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí) a ve vývojovém a designovém centru zaměstnává více než 25 500 kmenových zaměstnanců a v budoucnu obsadí další místa. V celosvětovém měřítku zaměstnává společnost téměř 26 600 lidí.
 
„V personální oblasti je před námi letos i v příštích letech mnoho výzev. Společnost v současné době rozšiřuje kapacity v moderním závodě Škoda Auto v Kvasinách. Tam zaměstnáme celkem až 2000 nových zaměstnanců. Škoda Auto má dlouhodobě zájem také o techniky a odborníky v oblasti IT. Právě kvalifikovaní odborníci jsou klíčem k naplnění nové Strategie 2025 a ke zvládnutí výzev v oblasti digitalizace a konektivity automobilů, stejně jako vývoji elektrických pohonů,“ připomíná Wojnar.
 
Pro dosažení těchto cílů hraje ve společnosti Škoda Auto důležitou roli rovněž vzdělávání mladých lidí. To je důležitým prvkem společenské odpovědnosti české automobilky. Vzdělání je bezplatné, žáci jsou navíc za práci, odvedenou v rámci výuky, finančně odměňováni. Po úspěšném absolvování školy je všem absolventům nabídnuto místo ve společnosti Škoda Auto.