škoda auto usiluje o it talenty s pomocí sci-fi | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Auto usiluje o IT talenty s pomocí sci-fi

Škoda Auto usiluje o IT talenty s pomocí sci-fi

22.11.2017 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Škoda Auto hledá IT talenty s pomocí sci-fi příběhů. Profesionálové v IT najdou ve společnosti Škoda Auto rozmanité možnosti profesního a osobního rozvoje. Škoda Auto provozuje největší výpočetní centrum ze všech průmyslových podniků ve střední a východní Evropě.

Na základě Strategie 2025 se digitalizace stává určujícím fenoménem pro budoucnost tradiční české automobilky. To mimo jiné znamená: společnost buduje vedle klasické oblasti podnikání ve výrobě automobilů jako druhý pilíř také poskytování digitálních služeb pro mobilitu. Pro další posilování digitálních kompetencí hledá Škoda Auto mladé talenty z oblasti informačních technologií (IT). Škoda Auto proto spustila kampaň Backend Stories, která představuje společnost jako atraktivního zaměstnavatele pro IT specialisty a zároveň motivuje potenciální uchazeče o zaměstnání. Vedle napínavých příběhů ve stylu science fiction přináší webová stránka backendstories.cz aktuální nabídky míst a novinky z oblasti digitalizace ve společnosti Škoda Auto.

​„Škoda se mění z výrobce automobilů na mnohostranného poskytovatele mobility, který stále více sází na digitální technologie. Již dnes provozujeme největší výpočetní centrum ze všech průmyslových podniků ve střední a východní Evropě. Proto stále hledáme mladé IT talenty, kteří ve Škoda Auto získají široké možnosti profesního a osobního rozvoje,“ říká Petr Rešl, vedoucí procesní a systémové integrace managementu zakázek a výroby.

„Pomocí napínavých sci-fi příběhů a celého projektu Backend Stories chceme oslovit mnoho lidí zajímajících se o IT a vzbudit jejich zájem o společnost Škoda Auto jako zaměstnavatele,“ pokračuje Petra Meliška, vedoucí náboru a HR marketingu.

Nová webová stránka backendstories.cz zaujme zpracováním, které připomíná sci-fi filmy. Inspirace žánrem sci-fi naznačuje, že digitalizace bude formovat budoucnost a že IT specialisté mohou tuto budoucnost ve Škoda Auto spoluutvářet. Obsah webové stránky je rozmanitý. Na jedné straně přináší novinky z oblasti digitalizace ve Škoda Auto a představuje aktuální nabídky pracovních míst. Dále odhaluje žánrovou sci-fi edici napínavých příběhů známých českých autorů, kteří jednotlivé povídky zaměřují na využívání IT technologií.

Prvním z autorů je Petr Stančík, nositel literární ceny Magnesia Litera. V osmi kapitolách, které jsou postupně po týdnu zveřejňovány, přenáší čtenáře do roku 2056 dílo s názvem 100 miliard neuronů. Světu hrozí, že ho zastíní paralyzující temnota. Ale hrdina Baalgoritmus rozjíždí s pomocí čtenářů záchrannou akci. Samotní čtenáři totiž mohou interaktivně spoluovlivňovat příběh tak, že se sci-fi hrdinou mohou komunikovat pomocí messengeru Talkbe. Vyměňovat si informace, přicházet s nápady na řešení nebo chránit hrdiny před nebezpečnými situacemi – to vše je možné. Čtenář má tak možnost dozvědět se netradiční formou sci-fi povídek o práci ve Škoda IT a zároveň se může různými interaktivními prvky a gamifikacemi do příběhu zapojit.

Vedle webové stránky se Backend Stories odehrávají také na Facebooku. Na vlastní stránce spolu mohou čtenáři rozmlouvat a diskutovat o událostech jednotlivých kapitol. Stránka navíc slouží jako platforma pro příběhy týkající se Škoda IT.