nová škoda octavia rs 245 | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Octavia RS 245

Nová Škoda Octavia RS 245

04.02.2017 | Matějka Antonín | Aktuality

Jak již samotné označení napovídá, opět došlo u modelů Octavia RS k navýšení výkonu, a tudíž i k zlepšení jejich dynamických parametrů.
Zážehový dvoulitrový čtyřválec TSI nyní disponuje výkonem 180 kW (245 koní) a úctyhodným točivým momentem 370 N.m v rozmezí 1800 až 4300 otáček. Nejvyšší rychlost je u obou karosářských verzí liftback a kombi elektronicky omezena na 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h činí pouhých 6,6 a 6,7 sekundy. Zákazník může volit mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo novou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.
Nové modely Škoda Octavia RS 245 jsou sériově vybaveny stabilizačním programem ESC se sportovním režimem a elektrohydraulicky ovládaným samosvorným předním diferenciálem VAQ. Tato funkce diferenciálu umožňuje mimořádně dynamickou akceleraci při výjezdu ze zatáčky. Omezuje prokluz na jednom z předních kol a optimalizuje přenos hnacího momentu na vozovku. Dynamický charakter modelů RS 245 dále zvýrazňuje i progresivní řízení a volitelně dodávaná adaptivní regulace podvozku Dynamic Chassis Control (DCC). Díky sportovními podvozku je světlá výška vozu ŠKODA OCTAVIA RS 245 oproti běžným modelům této modelové řady o 14 milimetrů nižší. Rozchod kol zadní nápravy je o 38 milimetrů širší než u předchozí verze. Sériová kola z lehkých slitin v černém designu jsou devatenáctipalcová.
Nové modely Octavia RS 245 charakterizuje celá řada atraktivních stylistických prvků (široká maska chladiče s voštinovou strukturou, zadní spoilery a černé kryty vnějších zpětných zrcátek a lichoběžníkové koncovky výfuku) a sportovní výbava interiéru, zahrnující mimo jiné speciálně tvarovaná sedadla s potahem Alcantara. S dynamickým prostředím ladí sportovní multifunkční volant s věncem potaženým perforovanou kůží a integrovanými páčkami řazení pro volitelnou převodovku DSG. Ambientní LED osvětlení v dekoračních lištách v typickém designu RS 245 ponoří interiér do deseti individuálně volitelných barev. Do přístrojového panelu je integrován barevný Maxi DOT displej. Součástí výbavy nejvýkonnějších modelů Octavia jsou samozřejmě nejmodernější bezpečnostní a asistenční systémy. A samozřejmě i nejvyspělejší infotainment. Škoda Octavia RS 245 se představí již za několik dní na autosalonu v Ženevě.   
  • Nová Škoda Octavia RS 245
  • Nová Škoda Octavia RS 245
  • Nová Škoda Octavia RS 245