toyota yaris cross ve variantě adventure | Nové modely | autoweek.cz

Toyota Yaris Cross ve variantě Adventure

Toyota Yaris Cross ve variantě Adventure

30.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota Yaris Cross se představuje novou výbavu Adventure s dobrodružnějším vzhledem určenou pro cesty za hranice města a na venkov.
Toyota už před rokem představila SUV verzi Yaris Cross odvozenou z nové generace modelu Yaris. Tato verze se ovšem dodnes nedostala do prodeje. Předběžné rezervace budou spuštěny ve druhém čtvrtletí a prodej bude zahájen v září. Přesto ještě před tím Toyota představuje její speciální variantu Yaris Cross Adventure.
 
Jak už název naznačuje, jedná se o dobrodružnější variantu s designovými doplňky a ochrannými prvky, například krytem pod předním nárazníkem a ochranným krytem na zádi. Adventure přijede na 18“ kolech v tmavě šedé barvě. V interiéru najdeme kožené čalounění a černý strop.
 
Dobrodružná povaha zde ovšem není jen na oko, protože Yaris Cross Adventure nabídne také inteligentní pohon všech kol AWD-i. Yaris Cross je postaven na podvozkové platformě GA-B jako nový Yaris ale má větší světlou výškou a vyšší pozici za volantem. Hybridní pohon vychází ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 l/85 kW (116 k) pracujícím v Atkinsonově cyklu by ve verzi AWD-i měl mít emise pod 110 g CO2/km.
 
Toyota Yaris Cross včetně verze Adventure se bude vyrábět ve francouzském závodě ve Valenciennes.