škoda partnerem smart mobility hackathonu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda partnerem Smart Mobility Hackathonu

Škoda partnerem Smart Mobility Hackathonu

24.02.2017 | | Tiskové zprávy

Škoda je partnerem a její DigiLab hostitelem soutěže Smart Mobility Hackathon začínající 16. března ve Škoda DigiLabu. Škoda DigiLab analyzuje a vyvíjí nová řešení pro mobilitu budoucnosti.
Škoda je partnerem mezinárodní soutěže Smart Mobility Hackathon v Praze, zaměřené na vytvoření nových inovativních řešení pro oblast Smart Cities. Studenti, programátoři designéři a další kreativci se mohou hlásit do 28. února na www.ceehacks.com.
 
Akce, trvající od 16. do 19. března 2017, odstartuje ve Škoda DigiLabu. V novém ideovém inkubátoru české automobilky budou účastníci Hackathonu vyvíjet perspektivní koncepty pro Smart Cities, autonomní řízení nebo využívání Big Data. Vítězný tým získá prémii ve výši 5000 eur od pořadatele CEE Hacks Insane Business Ideas, stáž ve Škoda DigiLabu a vyhlídku na budoucí spolupráci při rozvoji konkrétních nových projektů.
 
​„Věk digitalizace vyžaduje a zároveň umožňuje nová řešení pro naši společnost, naše města a tím i pro mobilitu. V našem Škoda DigiLabu pracujeme na inovativních nápadech, díky nimž má být mobilita stále efektivnější, komfortnější a bezpečnější. Přitom sázíme i na náměty externích kreativních hlav, zvědaví jsme zejména na koncepty účastníků Hackathonu. Škoda neustále investuje do rozvoje chytrého auta a služeb kolem něj, ale bez budoucí chytré infrastruktury ve městech nebude možné využít obrovský potenciál konektivity naplno. Z tohoto důvodu hledáme nové nápady na poli konektivity a mobility pro chytrá města. Chytré nápady pak budeme s jejich autory dále rozvíjet,“ říká Andre Wehner, vedoucí rozvoje podniku a digitalizace společnosti Škoda Auto.
 
Záštitu nad akcí Smart Mobility Hackathon převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová. Škoda jakožto oficiální partner akci zahájí 16. března ve svém DigiLabu v české metropoli. V prostorách této ideové dílny vytvoří vývojáři, programátoři, designéři a další kreativní účastníci nejdříve tříčlenné pracovní skupiny. Následně budou představeny bližší informace k oblastem, v nichž proti sobě týmy nastoupí. Vyvíjet budou náměty, týkající se témat jako Green Mobility, možnosti využití Big Data, autonomní řízení nebo Smart Cities.
 
V průběhu Hackathonu budou účastníkům k dispozici mentoři mimo jiné i ze společnosti Škoda Auto, kteří jsou experti na danou oblast, a s nimiž budou moci své nápady konzultovat. Účastníci tak získají cenné rady a informace, které jim pomohou v dalším rozvoji jejich projektů. 19. března pak představí své koncepty porotě. Vítězný tým obdrží peněžitou prémii ve výši 5000 eur od pořadatele a další ceny od oficiálních partnerů. Škoda kromě jiného poskytne možnost stáže ve svém DigiLabu.
 
Při Hackathonu pracují studenti, programátoři, designéři a další kreativní lidé pod časovým tlakem na projektu zadaném organizátorem akce. Název je složeninou pojmů Hack a Marathon. Stejně jako počítačoví hackeři účastníci řeší záludné problémy a vyvíjejí nová řešení. Na začátku představí pořadatel výzvy a úkoly, které je třeba vyřešit. Následně účastníci vytvoří malé skupiny. Každý tým se skládá z odborníků na různé oblasti. Na konci Hackathonu představí jednotlivé skupiny svá řešení odborné porotě.