škoda předá policii čr 477 nových služebních vozů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda předá Policii ČR 477 nových služebních vozů

Škoda předá Policii ČR 477 nových služebních vozů

03.11.2015 | | Tiskové zprávy

Vozový park Policie ČR posílí celkem 477 služebních vozů Škoda Octavia v nových policejních barvách.
Vozy pro potřeby policie pohání moderní zážehové motory 1,4 TSI (110 kW) a 1,8 TSI (132 kW).
Zástupci Policie České republiky v čele s policejním prezidentem brig. generálem Tomášem Tuhým převzali v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi prvních 64 z celkem 477 vozů Škoda Octavia v policejní úpravě. Zakázky na dodávku služebních vozů získala mladoboleslavská automobilka ve veřejných tendrech v červnu letošního roku.

​Převzetí nových vozů je součástí zahájení obnovy vozového parku pořízeného v letech 2008 až 2011. Automobily v inovované barevné kombinaci - stříbrné s reflexní modrou a žlutou - předal Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

„Policie potřebuje pro svoji akceschopnost kvalitní a spolehlivý vozový park. Vozidla Škoda již mnoho let velmi kvalitně slouží policistům při výkonu služby, a proto jsem rád, že můžeme ve spolupráci s automobilkou pokračovat. Provedení s výraznějšími reflexními prvky navíc dále zvyšuje bezpečnost pohybu policistů v provozu, například při zásahu proti pachatelům trestné činnosti,“ uvedl policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.
„Velmi nás těší, že Škoda zvítězila s modelem Škoda Octavia v náročném veřejném tendru Policie ČR. Tato významná zakázka dokazuje, že naše vozy plně vyhovují náročným požadavkům našich zákazníků z veřejného sektoru,“ řekl šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

Nové vozy modelové řady Octavia jsou poháněny výhradně moderními zážehovými motory 1,8 TSI (132 kW) a 1,4 TSI (110 kW). Výbava nových služebních vozů Policie ČR vychází z výbavového stupně Active, ale vozy jsou dle specifikací Policie osazeny speciálními doplňky. Patří mezi ně například LED světelná rampa nové generace se dvěma úrovněmi svítivosti pro použití ve dne i v noci a programovatelným LED signalizačním displejem, modrá LED světla v přední i zadní části vozu, LED pracovní světla a bezpečnostní uzamykatelná schránka na zbraně. Ke speciálním prvkům výbavy patří dále mimo jiné reflexní barevné provedení se zvýšenou odrazivostí, zatemněná zadní okna, panoramatické vnitřní zrcátko, rozšířená elektroinstalace pro připojení externích spotřebičů (5 x 12 V, 1 x 230 V), rozšířené LED osvětlení interiéru, elektrické ovládání všech oken a parkovací senzory vzadu.