škoda pro státní fond dopravní infrastruktury | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda pro Státní fond dopravní infrastruktury

Škoda pro Státní fond dopravní infrastruktury

03.07.2017 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Škoda Auto se stala vítězem velkého tendru - Státnímu fondu dopravní infrastruktury dodá 535 osobních automobilů.
Společnost Škoda Auto uspěla ve velkém tendru, který vypsal Státní fond dopravní infrastruktury. Organizaci, spadající pod Ministerstvo dopravy, dodá v průběhu letošního roku 535 vozů modelových řad Fabia, Rapid, Octavia a Superb.
 
Automobilům Škoda se ve velkých tendrech a velkoodběratelských zakázkách daří. Od začátku letošního roku bylo prodáno již bezmála 19 000 vozů velkoodběratelům. Z hlediska pořizovacích a provozních nákladů patří k nejvýhodnějším flotilovým vozům na trhu. Nezávislé studie renomovaných institucí ukazují na výhodný poměr mezi kupní cenou a užitnou hodnotou. Servisní náklady se v rámci jednotlivých tříd řadí k těm nejnižším – mezi oceňovanými pozitivy figurují zejména výhodné ceny náhradních dílů a nadprůměrná spolehlivost. Pro fleetové zákazníky hraje důležitou roli také zůstatková hodnota vozu při následném prodeji. Experti se shodují na tom, že vozy Škoda si ve svých segmentech drží cenu lépe než většina konkurentů.
 
Úspěchy při realizaci prodejů velkoodběratelům urychluje budovaná síť speciálních prodejních míst – tzv. fleetových center. Ta jsou zaměřena na specifické potřeby flotilových zákazníků. Jedná se o síť vybraných specializovaných obchodních partnerů, kteří v segmentu fleetového prodeje nabízejí jednotný standard a široké portfolio cílených doplňkových služeb.
 
Fleetová centra zajišťují svým zákazníkům přidanou hodnotu při prodeji nových i ojetých vozidel a originálního příslušenství. Poskytují špičkové garance, předprodejní i poprodejní servis, nabídku flotilového financování a pojištění, ale také poradenství při optimalizaci vozových parků.
 
V současnosti se na území ČR nachází 38 fleetových center a další přibývají. Jejich výhod může využít každý, kdo během kalendářního roku odebere alespoň tři vozy Škoda.