škoda tour 2014: setkání příznivců značky škoda | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Tour 2014: setkání příznivců značky Škoda

Škoda Tour 2014: setkání příznivců značky Škoda

22.07.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

51. ročník Škoda Tour se poprvé konal v Hollabrunnu v Rakousku. Výstava historických i současných modelů značky Škoda potěšila srdce fanoušků. V průběhu setkání se účastníce Tour se svými vlastními vozy účastnili také rallye, jejíž trasa vedla kraji Weinviertel a Waldviertel.

Zhruba 200 příznivců historických i současných vozů značky Škoda se sešlo v rakouském Hollabrunnu. Na programu setkání byla rallye v okolí města, prohlídky vozů, prováděné odborníky ze společnosti Škoda Auto a přehlídka vozů všech účastníků na náměstí v centru města. V rámci pestrého doprovodného programu si mohli fanoušci mezi sebou nebo i s experty popovídat o své vášni pro vozy značky Škoda.

 „Na Škoda Tour se z celé Evropy sjedou lidé, které spojuje nadšení pro modely značky Škoda. Jsme rádi, že přijelo tolik fanoušků,“ říká Roman Havlásek, vedoucí After Sales společnosti Škoda Auto.

Program nabídl řadu aktivit: na úvod lákala rallye, konaná v duchu motta Krajem vína a lesů (Weinviertel & Waldviertel) všechny účastníky na projížďku po okolí Hollabrunnu. Škoda Auto jako technický odborný partner i letos nabídla bezplatné prohlídky vozů.

Navíc proběhla i soutěž o nejhezčí automobil, oceněni byli i nejmladší a nejstarší účastník a účastník, který musel vážit nejdelší cestu. Kromě toho se fanoušci ve svých vozech mohli účastnit i spanilé jízdy po Hollabrunnu. Na programu byly i výlety do okolních měst.

„V letošním roce přijelo zhruba 200 účastníků se 120 automobily - od veteránů, jako je Škoda Popular, přes modely Škoda Felicia až po dnešní vozy, jako jsou Škoda Rapid Spaceback nebo nová Škoda Octavia RS. Škoda Tour je tedy důkazem toho, že láska k vozům Škoda spojuje všechny bez ohledu na věk či národnost. Tím, že setkání je putovní, mohou příznivci značky poznat nejkrásnější regiony Evropy,“ říká předseda Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav Josef Pálka.  

Škoda Tour se koná jednou ročně - vždy jeden rok v České republice a v následujících dvou letech v zahraničí. Od roku 1994 akci pořádá Automotoklub Škoda Mladá Boleslav ve spolupráci s mezinárodním výborem Škoda Tour a ve spolupráci s jednotlivými národními Škoda kluby.