škofin pro financování ojetých vozů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

ŠkoFIN pro financování ojetých vozů

ŠkoFIN pro financování ojetých vozů

25.11.2014 | | Tiskové zprávy

ŠkoFIN spouští nový nástroj pro výběr a financování ojetých vozů. Nejpopulárnější ojetinou je Škoda Octavia.

Každý pátý vůz financovaný prostřednictvím ŠkoFINu je ojetina. Pro zvýšení komfortu zájemců o kvalitní ojeté vozy spouští nyní finanční společnost novou webovou službu, která přehledně sjednocuje dosavadní nabídku především značek koncernu Volkswagen.

 

Prodejem prověřených ojetin v maximálním stáří deseti let chce ŠkoFIN mimo jiné přispět k omlazení tuzemského vozového parku. Nákup ojetého vozu je alternativou pro pořízení kvalitního vozu za příznivější cenu.

 

„Pro maximální přehlednost je zájemcům o ojetý vůz na webu ŠkoFIN k dispozici kompletní nabídka integrující dosavadní programy pro vyhledávání ojetin Škoda Plus a Das WeltAuto. Aktuálně je v nabídce přes 4000 vozů s nabídkou financování od desítek autorizovaných dealerů po celé republice,“ říká Petr Abrahámek, ředitel obchodu a marketingu ŠkoFIN.

 

Nový vyhledávač umožňuje filtrovat ojetiny nejen podle značek, ale i ceny, stáří či počtu najetých kilometrů. Zároveň je jeho součástí i zmíněná možnost financování včetně benefitů jako prodloužené záruční doby či slevy ve výši 20 000 Kč. Ojetiny jsou navíc u dealera vždy skladem a vůz je tak možné získat takřka okamžitě. Klíčovou roli ovšem hraje jistota, že ojetina splňuje avizované parametry a je skutečně prověřená.

 

„Naše jistota kvalitní nabídky ojetin se odráží mimo jiné v délce poskytované záruční doby. Ta je například u tzv. ročních vozů Škoda čtyřletá a platí od data uvedení do provozu,“ dodává Petr Abrahámek.

 

„Průměrná ojetina, jejíž nákup jsme financovali v posledním půlroce, pochází z roku 2012. Průměrné stáří osobních automobilů v České republice je ale více než 14 let – touto statistikou významně zaostáváme za vozovými parky našich západních sousedů. Nejen proto nabízíme financování výhradně vozidel mladších 10 let, které mají najeto maximálně 200 tisíc kilometrů,“ uvádí Petr Abrahámek.

 

Nejpopulárnější ojetinou je mezi zákazníky ŠkoFINu Škoda Octavia, v případě financování nového vozu je to Škoda Rapid.

 

„Z této statistiky vyplývá, že díky volbě financování ojetiny si zákazník může dovolit pořízení vozu vyšší kategorie. Průměrná měsíční splátka se přitom nijak významně neliší a činí 6079 Kč u ojetiny a 6 416 Kč v případě nového vozu,“ doplňuje Petr Abrahámek. Dobu splácení ojetého automobilu lze nastavit až na 6 let.

 

 

Průměrné parametry vozidel financovaných ŠkoFINem v prvním pololetí 2014

 

Ojeté vozy

Nové vozy

Pořizovací cena

329 900 Kč

375 000 Kč

Výše úvěru

179 000 Kč

208 200 Kč

Splátka předem v %

38 %

40 %

Měsíční splátka

6 079 Kč

6 416 Kč

Rok výroby

2012

2014

Nejpopulárnější model

Škoda Octavia

Škoda Rapid

 

Ojeté vozy programů Škoda Plus a Das WeltAuto

 

ŠkoFIN je strategickým partnerem programů Škoda Plus a Das WeltAuto určených pro prodej ojetých vozů. Tuzemský program Škoda Plus je primárně zaměřen na vozy v prodejní síti Škoda, zatímco celosvětový program Das WeltAuto nabízí ojeté vozy značek Volkswagen (osobní i užitkové), Seat a Audi, v jeho nabídce však jsou však i vozy značky Škoda a další.

 

Do prodeje prostřednictvím obou programů jsou zařazeny vozy např. z operativních leasingů a předčasně ukončených smluv, nabídka ojetých vozů je tak velmi široká a rozmanitá.

 

„V případě financování vozu z programu Das WeltAuto prostřednictvím ŠkoFINu získávají klienti zdarma rozšířenou záruku, která poskytuje široké krytí pro případ výskytu vad na vozidle po uplynutí tovární záruky,“ doplňuje Petr Abrahámek.