škofin uvádí na trh úvěrové produkty nové generace | Tiskové zprávy | autoweek.cz

ŠkoFIN uvádí na trh úvěrové produkty nové generace

ŠkoFIN uvádí na trh úvěrové produkty nové generace

29.01.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Volkswagen Finance od ŠkoFINu přináší českým zákazníkům jako vůbec první na trhu finanční produkty nové generace, které kombinují úvěrové financování s doplňkovými službami a možností zůstatkové hodnoty.

Po nedávno spuštěném operativním leasingu pro soukromé osoby, nově rozšířeným o další verze modelu Golf, se tak jedná o další produkty, jimiž ŠkoFIN potvrzuje růst významu nadstandardních služeb zákazníkům.

 

Úvěr s balíčkem služeb v průběhu financování

První produktovou novinkou je úvěr spojený se službami, který je uveden s příchodem nové generace modelu Volkswagen Passat. V rámci produktu totiž klient získá kromě atraktivního úročení a pojištění vozu i bezplatný komplexní servis vozu v síti autorizovaných servisů značky Volkswagen v České republice. Za komplexní servis je přitom považováno kromě servisních úkonů předepsaných výrobcem i běžné opotřebení a prodloužená záruka na dobu tří let či nájezdu 90 000 km.

„Úvěr se službami je kombinací klasického úvěru a výhod, které koncovým zákazníkům dosud přinášel pouze operativní leasing. Jedná se o ideální volbu pro ty, kteří chtějí vůz získat do osobního vlastnictví a zároveň chtějí využít hlavních výhod operativního leasingu, tzn. mít co nejméně starostí s jeho provozem a využít kvality autorizované sítě servisů Volkswagen,“ popisuje novinku Petr Abrahámek, ředitel obchodu a marketingu ŠkoFIN.

„Především v posledních letech sledujeme rostoucí zájem Čechů o nadstandardní služby. Financování vozu už neznamená jen pořízení auta za fixní měsíční splátku – lidé chtějí mít s provozem vozu co nejméně starostí a finanční společnosti jim v tomto vycházejí vstříc,“ komentuje vývoj trhu Petr Abrahámek.

S novým produktem hradí klient po dobu tří let pouze splátky, náklady na pohonné hmoty a zákonné povinnosti. O zbytek se v případě, že nedošlo k zavinění řidičem, stará ŠkoFIN a autorizovaný servis.

 

Zůstatková hodnota s nižší splátkou

Nový typ úvěru od Volkswagen Finance spojuje výhody vlastnictví, nízkou akontaci s možností častější výměny vozu. Vzít si úvěr dosud znamenalo splatit prostřednictvím měsíčních splátek plnou hodnotu vozidla, to ale již zdaleka neplatí. Volkswagen Finance pro užitkové vozy připravil s novou možností, konceptem Business Mobility Programu, novou generaci úspěšného produktu FlexiFIN, který v roce 2013 získal ocenění Stříbrná koruna. Díky němu má klient možnost rozšířit své podnikání o nový vůz Caddy již za 3599 Kč měsíčně. Protože je vůz v majetku podnikatele od počátku, může si plátce DPH nárokovat u finančního úřadu zaplacenou daň ve výši 21 % z ceny vozu ihned zpátky a tím snížit dopad do cash flow.

 

Podobné řešení mají klienti nově k dispozici i pro financování osobních vozů.

„Zákazník si při sjednání smlouvy může určit zůstatkovou hodnotu až ve výši 60 %. Znamená to pro něj, že během doby financování, v případě nulové splátky předem splácí pouze 40 % ceny vozu a výše splátek je tak výrazně nižší,“ dodává Petr Abrahámek.

Po uplynutí doby splácení má zákazník možnost zbylou částku:

- doplatit hotově,

- rozložit si ji do dalších splátek nebo

- vůz prodat jako mladou ojetinu zpět svému prodejci Das WeltAuto a za srovnatelnou splátku si vzít vůz nový.

„Zpětný prodej dealerovi umožňuje měnit vůz dle aktuálních preferencí, podobně jako u operativního leasingu. Právě tuto možnost vidíme jako velice perspektivní,“ říká Petr Abrahámek.

Klienti Volskwagen Finance mohou volit zůstatkovou hodnotu u produktu FlexiKredit a díky tomu jezdit vozem Volkswagen Polo 1.0 CL za pouhých 2999 Kč měsíčně a navíc získají sadu originálních zimních kol a prodlouženou záruku na 4 roky/80 000 km zdarma.

 

Volkswagen All-Inclusive nyní na celou rodinu modelu Golf

Od počátku letošního roku došlo také k rozšíření nabídky operativního leasingu pro fyzické osoby na celou rodinu nejprodávanějšího modelu značky Volkswagen. Služba All-Inclusive byla spuštěna v loňském září s pilotní akcí na nový Golf Sportsvan 1.2 TSI 63 kW (85k) Comfortline.

„Ve spolupráci se značkou Volkswagen jsme nyní rozšířili zájemcům možnosti o další modely z rodiny Golf, přičemž původní Golf Sportsvan nabízíme nyní s motorizací 1.2 TSI s výkonem 81 kW při zachování původní ceny pronájmu,“ dodává Petr Abrahámek.