skupina rwe se v čr přejmenuje na innogy | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy

Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy

28.07.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

RWE v ČR se stane součástí nové koncernové dceřiné společnosti innogy. Společnosti skupiny RWE v ČR se přejmenují v říjnu. Značku RWE bude nadále používat jen mateřská společnost RWE AG.
Innogy je jméno nové dceřiné společnosti koncernu RWE, do které firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury i obnovitelných zdrojů. RWE oficiálně odhalila nový název a značku v dubnu založené dcery pod jménem RWE International SE. Název innogy a značku ve tvaru „i“ převezmou také společnosti skupiny RWE v ČR.
 
Název innogy vznikl složením anglických slov Innovation, Energy a Technology. RWE tuto slovní hříčku už v minulosti použila pro svoji společnost RWE Innogy, která se věnovala výhradně obnovitelným zdrojům energie.
 
Jméno innogy a nová značka pro novou dceřinou společnost koncernu RWE už byly oficiálně představeny veřejnosti. K formální změně názvu však dojde až k 1. září 2016. Do té doby bude společnost používat své prozatímní jméno RWE International SE. Její součástí se již staly společnosti skupiny RWE v ČR. Ty se přejmenují k 1. říjnu.
 
Silnou značku RWE, která odráží dlouhou a hrdou tradici elektroenergetiky, bezpečných a spolehlivých dodávek a partnerství, bude nadále používat jen mateřská společnost RWE AG.