slavnostní vyhlášení grantů tpca pro kolínsko | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko

Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko

18.05.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

V divadelním klubu Scapino byly slavnostně představeny projekty, které v letošním roce podpoří automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën ze svého grantového programu TPCA pro Kolínsko. Čtyři miliony korun budou rozděleny mezi 13 projektů pro rozvoj Kolínska.
Celkem se v letošním jubilejním 10. ročníku sešlo téměř devadesát žádostí o podporu ve třech kategoriích a ve finále automobilka podpoří hned třináct z nich.
 
„Záplava došlých žádostí nás mile překvapila a rozhodování bylo tentokrát velmi složité,“ říká Monika Koťarová, jež má v TPCA grantový program na starosti.
 
Novinkou v letošním roce bylo i to, že TPCA zapojila do rozhodování o tom, které projekty dostanou nakonec zelenou, i veřejnost.
 
„Nejdříve grantová komise vybrala devatenáct projektů ze všech došlých žádostí a poté se na našich webových stránkách rozjelo hlasování o jejich podpoře. Celkem se do hlasování zapojilo v průběhu dvou týdnů téměř devět tisíc lidí,“ upozorňuje mluvčí automobilky Marek Hovorka.
 
Rekordmanem v hlasování se stala populární Řepařská drážka, která díky podpoře TPCA získá čtvrt milionu korun na zřízení odpočinkového místa pro rodiče s dětmi na konečné v Býchorech.
 
V kategorii „Pro živé Kolínsko“ se na podporu mohou těšit i mladí sportovci. Významnou dotaci totiž získají pro svůj „potěr“ hokejisté, basketbalisté i atleti.

Kategorie Pro Zelené Kolínsko je tradičně určena projektům pomáhajícím životnímu prostředí – MAS Podlipansko tak díky 200 000 Kč od TPCA vysadí stromy hned v devíti obcích regionu. V kategorii Pro bezpečné a zdravé Kolínsko uspěl projekt Bezpečně pro děti, díky němuž se kolínské mateřské i základní školy dočkají bezpečnostních kamer.
 
Nejvyšší částku - 700 000 Kč - si ze slavnostního večera odnesl projekt „Technika nás baví“. Půl milionu poputuje na zřízení centra na podporu technického vzdělávání 6. Základní školy Kolín a dalších 200 000 Kč na vybavení učebny automatizace a robotizace Střední průmyslové školy strojírenské v Kolíně.
 
„Naše firma vnímá nutnost zvyšování technického vzdělání, po kterém nyní volá celá česká společnost. Máme radost z rostoucího zájmu o granty a zároveň nás těší i jejich rozmanitost, protože právě díky ní můžeme společně s neziskovými organizacemi budovat z Kolínska lepší místo pro život a naplňovat motto našeho programu „Pomáháme tam, kde jsme doma,“ řekl na slavnostním večeru výkonný viceprezident TPCA Javier Varela, který zároveň předal vítězným projektům symbolické šeky.

„Jsme rádi, že se TPCA u nás v regionu cítí jako doma a chci jí poděkovat, že se zajímá o potřeby Kolínska a podporuje projekty, které si to opravdu zaslouží,“ uvedl starosta Kolína Vít Rakušan.
 
Další ročník grantového programu TPCA pro Kolínsko bude vyhlášen opět na podzim. Zájemci o podporu se budou moci informovat o podmínkách na semináři, který automobilka připraví zhruba v polovině října.
 
Kompletní seznam všech oceněných projektů naleznete na www.tpca.cz/tpca-pro-kolinsko.
  • Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko
  • Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko
  • Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko
  • Slavnostní vyhlášení grantů TPCA pro Kolínsko