společnost peugeot čr hlásí zakázku roku: 400 užitkových vozů! | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Společnost Peugeot ČR hlásí zakázku roku: 400 užitkových vozů!

Společnost Peugeot ČR hlásí zakázku roku: 400 užitkových vozů!

30.08.2013 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

V letošním roce vypsala významná česká státní společnost výběrové řízení, které vzbudilo na trhu užitkových vozů velkou pozornost. Smlouva na odběr 400 vozů totiž představuje obrovskou výzvu i pro nejvýznamnější hráče na trhu.

Ostře sledovaná volba padla na značku Peugeot a její osvědčené užitkové modely Peugeot Partner a Peugeot Boxer. Tento úspěch otevírá společnosti Peugeot Česká republika cestu do čela žebříčku značek v rámci lehkých užitkových vozů. 

Vyhlašovatelem bezpochyby nejdůležitějšího letošního výběrového řízení pro značku Peugeot je významná státní společnost zabývající se distribucí pošty v České republice. Náročné požadavky tohoto klíčového zákazníka splnily vozy Peugeot Partner a Peugeot Boxer.

Užitkový vůz Peugeot Partner Furgon se podílí na zakázce 120 objednanými vozy, tedy počtem, který převyšuje dosavadní letošní prodej tohoto vozu (do konce července bylo registrováno 92 vozů Peugeot Partner Furgon). Dalších 30 vozů Peugeot Partner je v osobním provedení Partner Tepee. Předávání vozů klientovi bylo zahájeno 28. srpna 2013.

Peugeot Boxer je největším a zároveň nejprodávanějším zástupcem užitkové řady značky. Od začátku roku tento model zajistil 397 registrovaných vozů a s podílem 14,5% obsazuje třetí pozici ve svém segmentu na českém trhu. Tyto výsledky se ještě výrazně zlepší, neboť díky zmiňované zakázce vzroste počet prodaných vozů o 250 kusů (240x Boxer Furgon a 10x Boxer polocombi). Dodávky vozů začnou od září 2013.

„Tento fleetový obchod je pro nás skutečně velkým úspěchem. Naší předností, kterou jsme porazili konkurenty, je vysoká zůstatková hodnota vozů Peugeot. Vzhledem k tomu, že všechny vozy jsou financovány prostřednictvím operativního leasingu, zůstatková hodnota příznivě ovlivnila výši měsíčních splátek. Velkým přínosem byla také nadstandardní nabídka služeb a krátké dodací lhůty,“ prohlásil Marco Venturini, ředitel prodejů společnosti Peugeot ČR.