spolupráce psa peugeot citroën a t&e | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Spolupráce PSA Peugeot Citroën a T&E

Spolupráce PSA Peugeot Citroën a T&E

26.11.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

PSA Peugeot Citroën a Transport & Environment budou spolupracovat na zveřejňování údajů o spotřebě vozů skupiny PSA v reálném provozu.
Skupina PSA Peugeot Citroën a nevládní organizace Transport & Environment, která usiluje o zlepšování informovanosti zákazníků, se dohodly, že budou pracovat společně při měření a zveřejňování údajů o spotřebě paliva v reálném provozu. Prvním krokem, který uskuteční na jaře 2016, bude měření a zveřejňování reálné spotřeby. Poté na jaře 2017 přistoupí k měření a zveřejňování úrovně znečišťujících látek podle normy Euro 6.2, zejména půjde o oxidy dusíku (NOx).
 
Procedura bude měřit spotřebu paliva v reálném provozu u všech hlavních modelů osobních vozidel PSA, a to na základě testů prováděných na otevřených silnicích poblíž Paříže (v městské oblasti, mimo město a na dálnici) v reálných podmínkách provozu. Tento postup bude součástí procesu kvality PSA. Proces provádění testů a hodnocení výsledků testů bude auditovat a ověřovat nezávislá, mezinárodně uznávaná organizace. V této chvíli probíhají jednání se společností Bureau Veritas ohledně provádění tohoto programu.
 
Předseda představenstva skupiny PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares k tomu uvedl: „Tato inovativní iniciativa je jasným důkazem, že automobilka a nezávislá nevládní organizace mohou dospět k dohodě, jež bude ve prospěch informovanosti zákazníků. Iniciativa rovněž představí vyspělé technologie, které PSA Peugeot Citroën vyvíjí za účelem snížení spotřeby paliva.“"
 
Ředitel T&E Jos Dings prohlásil: „Tato měření emisí CO2 a spotřeby paliva v reálném provozu pomohou řidiči vybrat si nejúspornější vozy. Tyto informace budou prospěšné pro spotřebitele, veřejné zdraví i životního prostředí. Jsme přesvědčeni, že práce, kterou provedeme společně s PSA, přinese spolehlivé výsledky, které budou sloužit jako reference.“