sportage jedničkou slovenské výroby | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Sportage jedničkou slovenské výroby

Sportage jedničkou slovenské výroby

03.08.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

V prvním pololetí roku 2016 Kia na Slovensku vyrobila rekordních 177 900 aut a více než 318 000 motorů.
Kia Motors Slovakia za prvních šest měsíců vyrobila 177 900 aut, což představuje 4,7% meziroční nárůst v porovnání s prvním pololetím roku 2015. Rostla i výroba motorů - do konce června letošního roku se jich podařilo vyrobit více než 318 000 kusů.
 
Čtvrtá generace modelu Sportage si velmi rychle získala sympatie evropských zákazníků a v současnosti je nejvíce vyráběným automobilem v závodě Kia Motors Slovakia. V průběhu prvních šesti měsíců tohoto roku tvořila jeho produkce 64 % z celkového objemu vyrobených vozů. Modelová řada cee'd dosáhla 28 % a Kia Venga 8% podílu.
 
Na Slovensku vyrobené automobily pokrývaly v prvním pololetí roku 2016 až 59 % všech prodeje značky Kia v Evropě. Nejdůležitějšími trhy pro jediný výrobní závod Kia v Evropě byly Velká Británie (15 %), Německo (9 %), Španělsko (8 %), Itálie (8 %) a Rusko (7 %).
 
„Automobily vyrobené v našem závodě svojí kvalitou, designem i bezpečností splňují náročné požadavky dnešního trhu. Za úspěch vděčíme také nové generaci modelu Sportage, který si kromě prestižních ocenění za design získává čím dál větší oblibu u zákazníků,“ řekl Eek-Hee Lee, prezident a CEO společnosti Kia Motors Slovakia.
 
Také výroba motorů dosáhla pozitivního výsledku. Za první pololetí roku 2016 jich bylo vyrobeno více než 318 000 kusů. Tento počet představuje nárůst o více než 11 %. Nejžádanější pohonnou jednotkou byl za prvních šest měsíců letošního roku vznětový motor 1,7 l. Až 54 % z celkové produkce v prvním pololetí tvořily turbodiesely. Momentálně se více než polovina pohonných jednotek vyváží do závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošovicích.