také toyota bude řízena z budapešti | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Také Toyota bude řízena z Budapešti

Také Toyota bude řízena z Budapešti

09.01.2015 | | Tiskové zprávy

Toyota Central Europe (TCE)spustila své obchodní aktivity na trzích v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Sídlo společnosti TCE je v Budapešti. Převzetí obchodních aktivit v těchto zemích od 1. ledna 2015 je součástí reorganizace ohlášené na konci března loňského roku.

Prezidentem společnosti TCE byl jmenován Shingo Kato, dosavadní prezident Toyota Motor Czech a Toyota Motor Hungary.

Ke stejnému dni začala v regionu Střední Evropy fungovat tři zastoupení společnosti TCE separátně pro každou zemi (ĆR, HU, SK). Ředitelem Toyota Central Europe Czech (TCECZ) bude Martin Peleška (na fotografii).

 

Obchodní aktivity značek Toyota a Lexus pro region Střední Evropy spustila k 1. lednu 2015 nově založená společnost Toyota Central Europe (TCE) se sídlem v Budapešti. V tomto regionu zahrnujícím Českou republiku, Maďarsko a Slovensko zároveň začala ke stejnému dni fungovat tři zastoupení separátně pro každou z těchto zemí.   

Spuštění obchodních aktivit v regionu Střední Evropy společností TCE je součástí reorganizace, kterou oznámila koncem března minulého roku evropská centrála Toyota Motor Europe v Bruselu.

 

Prezidentem společnosti TCE byl jmenován Shingo Kato, který má 20leté bohaté zkušenosti z působení na různých pozicích v rámci evropských aktivit společnosti Toyota a dosud zastával funkci prezidenta společností Toyota Motor Czech a Toyota Motor Hungary .

Do funkce viceprezidenta TCE byl jmenován Alain Dujardyn, který má rozsáhlé zkušenosti z významných pozic v rámci evropských operací centrály Toyota Motor Europe v Bruselu, stejně jako v několika evropských zastoupeních společnosti Toyota.

 

Součástí top managementu TCE je také pět nově jmenovaných ředitelů pro jednotlivé klíčové oblasti:

Alessandro Massimino - Sales & Marketing DirectorTCE - Přichází ze společnosti Toyota Motor Europe, kde v posledních 8 letech získal zkušenosti z různých pozic v oblasti prodejních a poprodejních služeb a rovněž v oblasti produktového managementu.

Martin Peleška - Ředitel Toyota Central Europe Czech (TCECZ) - Od roku 2006 byl odpovědný za mnoho aktivit společnosti Toyota Motor Czech v oblasti prodeje a marketingu včetně 3leté mezinárodní zkušenosti v centrále Toyota Motor Europe v Bruselu. Dosud zastával pozici obchodního a marketingového ředitele společnosti Toyota Motor Czech.

Richárd László  - Ředitel Toyota Central Europe Hungary (TCEH) - Dosud zastával pozici generálního manažera pro obchod a marketing maďarského zastoupení společnosti Toyota. V této oblasti získal mnoho cenných zkušeností za posledních 15 let. 

Pavel Zákora - Ředitel Toyota Central Europe Slovakia (TCESK) - Pro společnost Toyota pracuje již 15 let a bohaté zkušenosti získal především v několika různých pozicích v oblasti prodeje a marketingu ve společnosti Toyota Motor Czech.

Roman Mäsiar - Ředitel pro poprodejní služby TCE - Pracuje pro společnost Toyota více jak 20 let, přičemž dosud zastával pozici ředitele pro poprodejní služby ve společnosti Toyota Motor Czech.

 

Nová zastoupení v České republice, Maďarsku a na Slovensku se budou v pozici tzv., Front line office úzce zaměřovat především na podporu sítě autorizovaných partnerů Toyota a Lexus a také všech zákazníků v místě svého působení.

Hlavním cílem reorganizace obchodních aktivit značky Toyota v regionu Střední Evropy je výrazné zefektivnění operativy a jednotlivých procesů, které lze společně uplatnit na všech třech zmíněných trzích. Současně dojde také k synergii podpůrných funkcí, centralizovaných v budapešťské centrále společnosti TCE.

Výsledkem všech těchto aktivit bude poté posílení image a prodejní pozice obou značek Toyota a Lexus v jednotlivých zemích tohoto regionu Střední Evropy, který představuje potenciální trh o velikosti přibližně 400 000 nových vozů ročně. Předpokládaný prodej společnosti TCE v regionu Střední Evropy (CZ, HU, SK) v roce 2015 je téměř 12 400 vozů značek Toyota a Lexus.