taxi praha má nejmodernější vozový park v praze | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Taxi Praha má nejmodernější vozový park v Praze

Taxi Praha má nejmodernější vozový park v Praze

05.04.2016 | | Tiskové zprávy

Společnost Taxi Praha s.r.o. má pro svoji prémiovou značku 14 007 comfort class k dispozici nejmodernější vozový park mezi pražskými taxi službami. Jen v letošním roce do něj největší pražský dispečink investoval 169 milionů korun, za které nakoupil limuzíny Škoda Superb.
Za poslední čtyři roky činí celkový objem investic společnosti Taxi Praha do vozového parku 420 milionů korun. Dodavatelem Superbů, které jsou v tradiční bílé barvě značky 14 007 comfort class, je společnost Auto Podbabská, která se specializuje na vozy koncernu Volkswagen. Taxi Praha si ji vybralo ke spolupráci i na základě jejích dlouholetých zkušeností v oboru a stabilního zázemí, které může svým partnerům nabídnout. Na financování celé operace se podílí největší měrou Volkswagen Financial Services.
 
„Letošní akvizice dokazuje úspěšné plnění našeho záměru být nejmodernější taxislužbou v Praze a nabízet našim zákazníkům opravdu špičkový servis. Nejde o nahodilou akci, ale o systematické budování naší flotily, například v loňském roce jsme za nové vozy utratili 129 miliónů,“ prozradil Patrik Altman, jednatel společnosti Taxi Praha s.r.o.
 
Firmu jako zákazníka ocenil i Jan Sedláček ze Škoda Auto: „Vážíme si spolupráce s Taxi Praha s.r.o. Jde o našeho velkého partnera na poli operativního leasingu.“  
 
Taxi Praha s.r.o. se snaží dlouhodobě o zásadní pozvednutí úrovně pražské taxislužby ve všech směrech - od propracovaného systému školení řidičů v kontaktu se zákazníky po snahu o vymýcení nepoctivých taxikářů. Od svých řidičů firma mimo jiné požaduje dodržování „Desatera“, které je základním kodexem firemního chování. „Náš zákazník by neměl být překvapený, když mu řidič otevře při nastupování nebo vystupování dveře. Samozřejmě tam, kde to dopravní podmínky dovolí,“ dodává s úsměvem Patrik Altman.
 
Důležitým prvkem zkvalitňování služeb je zpětná vazba od klientů. „Získáváme ji například prostřednictvím monitorovacích hovorů, kdy aktivně zjišťujeme spokojenost pasažérů s našimi službami,“ řekl Altman. Řidiče chce firma motivovat i pomocí soutěží. „Zákazníci mohou hodnotit služby řidičů v mobilních aplikacích pro objednávání taxi. Pro řidiče s nejlepším hodnocením máme připravená zajímavá ocenění.“  
 
Aplikace pro objednávání vozů mohou klienti Taxi Praha s.r.o. využívat už dlouho. Nově mají možnost prostřednictvím aplikace také jízdu zaplatit. Všechny vozy jsou navíc vybaveny terminály pro placení kartou.
 
Nákup nových vozů s sebou pochopitelně nese i nemalé personální nároky a firma tak chystá nábor nových zaměstnanců. Usednout za volant bílých Superbů je poctou. „Vzhledem k vysokým nárokům, které má na své řidiče značka 14 007 comfort class, musí mít dobrá doporučení nebo se musí osvědčit v některé z našich dalších dvou flotil – Taxi Praha nebo Nejlevnější Taxi,“ vysvětluje Altman.