tpca se dohodla na nové kolektivní smlouvě | Tiskové zprávy | autoweek.cz

TPCA se dohodla na nové kolektivní smlouvě

TPCA se dohodla na nové kolektivní smlouvě

14.03.2014 | | Tiskové zprávy

Zástupci kolínské automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroën a odborových organizací uzavřeli kolektivní vyjednávání.

Výsledkem dohody je navýšení tarifních mezd v průměru o 2,4 %, vylepšení benefitového systému a program výhodných pronájmů nových automobilů. Zaměstnanci na dělnických pozicích si v průměru polepší o 650 Kč měsíčně.

Další prioritou vyjednávání bylo ocenění zkušených pracovníků, kterým firma navýší benefitový systém Z-Konto o 200 až 300 Kč měsíčně. Součástí dohody je také podpora zaměstnanců, kteří jsou dobrovolnými hasiči nebo členy aktivních záloh ozbrojených sil.

Zcela nová je pro zaměstnance i nabídka pronájmu vozů Citroën a Peugeot. Konkrétně se jedná o pronájem nového vozidla na deset měsíců za výhodné ceny. Po této době si zaměstnanec může vzít do pronájmu další nové auto nebo odkoupit stávající. Toyota navíc nadále nabízí zaměstnanecké slevy i z akčních cen, takže zaměstnanec má nejlepší cenu na trhu.

Kolektivní smlouva bude uzavřena na období od 1. dubna 2014 do 31. března 2015. Vyjednávání trvalo měsíc a půl a jednající strany vydávaly společný časopis, díky kterému mohli zaměstnanci průběžně sledovat vývoj jednání.

Na letošním autosalonu v Ženevě již automobilka představila novou generaci vozů. Sériovou výrobu nových modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 zahájí v květnu tohoto roku. V souvislosti s přípravou výroby nových modelů hodlá TPCA v letošním roce nabrat zhruba 700 nových zaměstnanců.