třímiliontý opel z eisenachu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Třímiliontý Opel z Eisenachu

Třímiliontý Opel z Eisenachu

25.04.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Závod Opel v německém Eisenachu oslavil významný výrobní milník za účasti premiérky spolkové země Durynsko Christine  Lieberknechtové a předsedy představenstva Opelu Karla-Thomase Neumanna.

Tři miliony automobilů z Eisenachu oslavil závod automobilky Opel AG ve spolkové zemi Durynsko. Slavnosti se účastnilo mnoho prominentních hostí, mezi kterými nechyběla ani premiérka spolkové země Christine Lieberknechtová.

Jubilejním vozem byl bílý Opel Adam s modrou střechou Arden Blue. Prvním automobilem Opel z továrny v Eisenachubyl byla Vectra, představená hned po sjednocení Německa v roce 1990. Od spuštění výroby investoval Opel do Eisenachu asi 1,2 miliardy eur, naposledy bezmála 200 milionů eur před spuštěním výroby modelu Adam.

Od uvedení na trh v minulém model Adam spolu s modelem Corsa zajišťuje vytížení výrobních kapacit a budoucí perspektivu továrny v Eisenachu.

Rozhodnutí vyrábět model Adam v Eisenachu se podle předsedy představenstva automobilky Opel Karla-Thomase Neumanna ukázalo jako správné:„Vyrábět model jako je Adam ve špičkové kvalitě je mistrovský výkon. S nepřebernými možnostmi individualizace představuje Adam velkou výzvu pro plánování, logistiku a výrobu. Opel je jediný automobilový výrobce, který svůj malý automobil v Německu nejenom vyvinul, ale také ho v Německu vyrábí.“

Premiérka spolkové země Durynsko Christine Lieberknechtová zdůraznila roli, kterou Opel sehrává pro další rozvoj průmyslu v regionu: „Opel Eisenach je integrální součástí Durynska! Chceme, aby úspěšná historie závodu Eisenach pokračovala – spolehlivost a kvalita provázejí automobily Opel už po celé generace a udělaly z nich skutečné kultovní objekty.“

V Eisenachu byl zaveden nový systém výroby, který garantuje nejvyšší kvalitu při nejkratších výrobních časech. A už v roce 1993 vybral koncern General Motors závod Opel Eisenach jako tréninkové centrum pro celý koncern. Už více než 16 500 zaměstnanců GM z celého světa se tu seznámilo s nejmodernějšími výrobními postupy.