účast potvrdilo přes 40 značek | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Účast potvrdilo přes 40 značek

Účast potvrdilo přes 40 značek

24.08.2015 | | Tiskové zprávy

Jediný český celostátní autosalón otevře své brány 1. října 2015 na čtyři dny na holešovickém výstavišti. Výstava Autoshow Praha 2015 se uskuteční již po osmnácté, podruhé ve zcela novém konceptu.
Návštěvníci Autoshow Praha 2015 se mohou těšit na více než čtyři desítky automobilových značek a téměř dvě desítky premiér. Na jednom místě, převážně v Průmyslovém paláci, se potkají na jedné straně osobní vozy, jejichž cena nepřesahuje dvousettisícovou hranici, na druhé straně budou k vidění automobilové klenoty atakující hranici 10 milionů korun. Další značky a příslušenství najdou své místo ve velkém Křižíkově pavilónu.
 
To však není vše. Venkovní plocha bude věnována užitkovým vozům, off-roadovému parkuru, testovacím jízdám s více než třiceti převážně rodinnými vozy a samozřejmě bezpečnosti silničního provozu.
 
Česká republika je automobilovou velmocí, kde se vyrábějí vozy téměř desítky značek. I to bude na Autoshow Praha 2015 znát. Záštitu přebralo Sdružení automobilového průmyslu. Jeho členy jsou nejen vlastní výrobci vozů, ale i desítky dodavatelů pro čím dál silnější automobilový průmysl.
 
Proto největší stánky budou patřit značce Škoda, která představí nový Superb včetně verze kombi, Fabii a řadu dalších modelů.
 
Ve stínu nezůstává druhý největší český výrobce, značka Hyundai. Kromě většiny přepracovaných modelů představí zbrusu nové SUV Tucson, moderní rodinný model i20, který může být nabízen i ve sportovní verzi Coupé, a užitkovou řadu H350.
 
Na druhé straně spektra budou v Průmyslovém paláci zastoupeny renomované britské značky, jako jsou Bentley, Jaguar, Land Rover, McLaren nebo Morgan. Samozřejmě zde budou i expozice italských značek, jako jsou Alfa Romeo, Ferrari, Lamborghini či Maserati, například Ferrari 488 GTB s motorem o výkonu 670 k a nejvyšší rychlostí přes 330 km/h.
 
Příjemným zpestřením budou další sportovní vozy, jako jsou nové Audi TT, Ford Mustang, Mazda MX-5 a také exotická značka VUHL, kterou znají čeští motoristé jen stěží. Návštěvníci Autoshow Praha 2015 se mají zkrátka na co těšit.
 
Potvrzené automobilové značky:
Alfa Romeo, Audi, Bentley, Citroën, Dacia, DS, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Morgan, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Praga, Renault, Seat, Subaru, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, VUHL
 
Data výstavy:

Termín konání:                       1. - 4. 10. 2015

Místo konání:                          VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE

                                               Průmyslový palác  
                                               Křižíkovy pavilóny
                                               Venkovní plocha                
Organizátor:                            INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.
Otevírací hodiny:                    1. 10.                      10:00 - 12:00 - novináři, odborná veřejnost
                                                                              12:00 - 19:00
                                                2. - 3. 10.            10:00 - 19:00
                                                4. 10.                      10:00 - 16:00
Vstupné:            150 Kč   dospělí
                          100 Kč  zlevněné (děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
                          300 Kč  rodinné (2 dospělí, 2 děti)
                          zdarma ZTP, ZTP/P       
  • Účast potvrdilo přes 40 značek
  • Účast potvrdilo přes 40 značek
  • Účast potvrdilo přes 40 značek
  • Účast potvrdilo přes 40 značek