unicredit leasing vloni poskytl financování za 8 miliard kč | Tiskové zprávy | autoweek.cz

UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč

UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč

26.03.2013 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Loňské výsledky UniCredit Leasing byly lepší než vývoj trhu. UniCredit Leasing v roce 2012 poskytl financování movitých věcí v objemu 8 miliard Kč. Tržní podíl společnosti dosáhl 10,55 %. 

Společnost UniCredit Leasing v roce 2012 uzavřela 19 604 nových smluv a poskytla financování movitých věcí v objemu 8 miliard korun a v žebříčku České leasingové a finanční asociace (ČLFA) získala druhou příčku. Tržní podíl společnosti na relevantním trhu financování movitých věcí dosáhl hodnoty 10,55 %. Při započítání nemovitostí dosáhl objem poskytnutého financování hodnoty více než 8,3 miliardy Kč.

„Hlavními cíli UniCredit Leasing bylo v období pokračujícího ekonomického útlumu udržet vysokou profitabilitu společnosti, nadstandardní kvalitu našich služeb a postoupit v propojování aktivit v rámci skupiny UniCredit. To se nám podařilo splnit. Jedním z našich prioritních společných úkolů pro následující období bude posilování povědomí o produktech skupiny UniCredit na českém trhu,“ uvedl Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing.

V souladu s celkovým poklesem trhu nebankovního financování zaznamenal přibližně pětinové snížení ve financované hodnotě v loňském roce i UniCredit Leasing.

„Plány pro rok 2012 se nám ve většině ukazatelů podařilo naplnit. Obchodní výsledky UniCredit Leasing ovlivnil zejména očekávaný pokles nových investic do oblasti obnovitelných zdrojů energie a s tím související nižší poptávka po financování. Při zohlednění této skutečnosti byly obchodní výsledky UniCredit Leasing v roce 2012 zhruba na stejné úrovni jako v roce 2011,“ zdůraznil Jaroslav Jaroměřský, místopředseda představenstva a obchodní ředitel.

V minulém roce pokračoval trend posilování úvěrového financování v portfoliu společnosti, a to zejména v oblasti podnikatelských úvěrů, které již dosáhly 45 % podílu (38 % v roce 2011). Roste rovněž zájem o operativní leasing, který využívají zejména právnické osoby při financování dopravní techniky (18 % v roce 2012 proti 10 % v roce 2011). Naopak k dalšímu poklesu na pouhou čtvrtinu došlo u finančního leasingu (25 % v roce 2012 proti 39 % v roce 2011), který po zrušení možnosti zkrácených odpisů v roce 2010 postupně ztrácí u klientů svoji atraktivitu. Zbývajících 12 % připadlo na spotřebitelské úvěry.

Financovaná hodnota osobních a užitkových automobilů a motocyklů dosáhla objemu 4,7 miliardy Kč. UniCredit Leasing si udržel pozici druhé největší společnosti poskytující financování v tomto segmentu. Smlouvy u nákladních automobilů poprvé v historii společnosti překročily hranici jedné miliardy korun, když dosáhly objemu financované hodnoty více než 1,1 miliardy Kč. V případě strojů a zařízení to bylo přes 2,2 miliardy Kč včetně financování obnovitelných zdrojů energie.

Od roku 1991 do konce roku 2012 společnost UniCredit Leasing (původně Československo-rakouská společnost pro leasing, později CAC Leasing) financovala 340 657 osobních a lehkých užitkových automobilů do 3,5 t.

Společnost UniCredit Leasing se v roce 2012 přestěhovala do nových prostor moderní administrativní budovy Filadelfie na Praze 4, kde sídlí rovněž sesterská UniCredit Bank a další společnosti skupiny UniCredit. UniCredit Leasing patří do renomované evropské finanční skupiny UniCredit. Univerzální nabídka financování zahrnuje finanční a operativní leasing, úvěr a splátkový prodej. Umožňuje financování téměř všech komodit – motocyklů, osobních a užitkových automobilů, nákladních vozů a ostatní dopravní techniky, strojů a technologií i nemovitostí.

  • UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč
  • UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč
  • UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč
  • UniCredit Leasing vloni poskytl financování za 8 miliard Kč