slabina mužů za volantem | Autoservis | autoweek.cz

Slabina mužů za volantem

Slabina mužů za volantem

05.06.2011 | Rybecká Ivana | Autoservis

Proč se muži mohou zbláznit z dopravní zácpy?

Dámy,určitě se vám už stalo že jste seděly klidně v přetíženém dopravním provozu a divily jste se, proč se vaše drahá polovička potí jako kůň, kleje jako dlaždič a netrpělivě poklepává prsty? Opravdu? Pak najděte špetku porozumění pro toho ubohého mužíčka.

Poslední výzkumy ukazují, že váš muž je v okamžiku, kdy je nucen čelit dopravní zácpě, ve srovnání s vámi sedmkrát více stresován. Psychologové odhalili, že chemické sloučeniny spojené se stresem se u mužů prudce zvýší o 60 %.

Ještě zajímavější je příčina toho, proč muži nedokáží klidně sedět a těšit se pohledem na okolní krajinu. Podle všeho to souvisí s často uváděným mechanismem úniku nebo boje. Prvotní snahou muže je v okamžiku, kdy čelí problému, uniknout nebo bojovat. Je to standardní mužská reakce na stresující situaci.

Ani jedna z těchto možností však není použitelná v okamžiku, kdy jsou vystaveni modernímu zahlcení dopravy. Místo toho, aby váš muž uposlechl základní instinkt, musí zůstat sedět v klidu a pohltit svou frustraci jako mrzutá houba. Třebaže nadcházející minuty nebudou nijak potěšitelné, vaší útěchou může být, že budete alespoň vědět, co se děje v jeho hlavě, ač on o tom nemusí mít tušení.