úřad vlády jezdí elektromobilem od čez | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Úřad vlády jezdí elektromobilem od ČEZ

Úřad vlády jezdí elektromobilem od ČEZ

27.10.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Zaměstnanci Úřadu vlády budou v ulicích Prahy i v okolí hlavního města jezdit elektromobilem. Úřad totiž na dobu tří let zařadí do svého vozového parku elektromobil Volkswagen e-Golf. Jedná se o aktivitu projektu Elektromobilita ČEZ.
Vůz Volkswagen e-Golf vedoucímu Úřadu vlády Pavlu Dvořákovi slavnostně předal člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace ČEZ Ivo Hlaváč.
 
„Většina vyspělých států Evropy i světa jde cestou podpory alternativních a ekologických pohonů. Elektromobily se svými jízdními vlastnostmi ukazují jako velice vhodný dopravní prostředek zejména v městském provozu. Rádi tak vyzkoušením elektromobilu symbolicky poukážeme na význam, který současná vláda přikládá rozvoji elektrické trakce v individuální i veřejné dopravě. Na Úřadu vlády využijeme elektromobil například pro cesty zaměstnanců za služebními povinnostmi po Praze,“ řekl při předávání vozu vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák.
 
„Velice si vážíme toho, že právě Úřad vlády České republiky podpoří projekt Elektromobilita ČEZ a současně jde v propagaci elektromobility příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy,“ uvedl člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace ČEZ Ivo Hlaváč.
 
Partnery projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev jsou také Ministerstvo dopravy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.
 
Země s potenciálem čeká na další impulsy
V celé České republice v současnosti jezdí více než tisícovka elektromobilů. Stát od letoška prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu přispívá na koupi automobilů s alternativním ekologickým pohonem částkou až 80 000 Kč v případě podnikatelských subjektů.
 
K dalšímu rozšíření ekologické dopravy v ČR by mohla přispět připravovaná podpora na nákup elektromobilu fyzickými osobami z dílny Ministerstva životního prostředí ve výši až 200 000 korun. Rezervy zůstávají v dalších formách podpory známých ze zahraničí, například plošné bezplatné parkování, využívaní placených silničních úseků zdarma nebo daňové úlevy.