úspěšná bilance autopůjčovny rentpoint | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Úspěšná bilance autopůjčovny RentPoint

Úspěšná bilance autopůjčovny RentPoint

27.05.2015 | | Tiskové zprávy

Autopůjčovnu RentPoint využilo již 42 500 zákazníků. Za loňský rok dosáhla obratu téměř 90 milionů Kč.
Společnost Auto Palace, přední prodejce devíti značek automobilů v ČR, slaví další významný milník. Prostřednictvím své autopůjčovny RentPoint zapůjčila automobily již 42 500 zákazníků a za loňský rok dosáhla obratu téměř 90 milionů Kč, což činí nárůst 13 % oproti roku 2013. Letos proto pro ně připravila novinku v podobě služby FlexiRent, kterou uživatelé půjčovny využívají zejména k střednědobému pronájmu vozů na sezónní práce.
 
Auto půjčovna RentPoint vznikla již v lednu roku 1998. Za 17 let využilo jejích služeb 42 500 zákazníků, kteří vybírali z celkového počtu 3500 automobilů různých značek, modelů i motorizací. Autopůjčovnu v současné době využívají zejména právnické osoby, a to v poměru 80 % proti 20 % zákazníků, jimiž jsou fyzické osoby. Vloni firma dosáhla obratu téměř 90 milionů Kč, což činilo nárůst o 13 % proti roku 2013. Letos firma očekává meziroční nárůst zhruba 15 %.
 
Letos přišla společnost Auto Palace s novinkou v podobě služby FlexiRent - flexibilního pronájmu vozů pro firmy využívající jej zejména za účelem pronájmu vozů na sezónní práce. Služba je výjimečná hlavně svými smluvními podmínkami, které zapůjčovatele automobilu ničím nezavazují, nabízejí jednoduchou výměnu vozu dle aktuální potřeby zákazníka, okamžitý servis v případě potřeby a zabezpečení náhradního vozidla 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 
RentPoint je v současnosti třetí největší autopůjčovnou v České republice. O služby zákazníků se zde stará 8 stálých zaměstnanců a 40 externích pracovníků, zejména řidičů. V současnosti si zákazníci autopůjčovny RentPoint mohou vybírat z nabídky až 850 vozů.
 
„Autopůjčovna RentPoint tvoří nedílnou součást nabídky služeb Auto Palace. Pomáhá řešit aktuální potřeby související s fleet managementem služebních či referenčních vozů i náhradních vozidel pro zákazníky našich servisů. Spoluvytváří ideální synergický prvek v portfoliu našich služeb a já jsem osobně velice rád, že se nám tuto službu daří rozvíjet. Služba FlexiRent je toho příkladem a opět se nám potvrzuje, že jsme našli pomyslnou díru v nabídce služeb autopůjčoven. Věřím, že FlexiRent si oblíbí ještě více menších či větších podnikatelů a Auto Palace se stane jejich nepostradatelným partnerem,“ řekl Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace.