moon představuje produkty a služby pro rychlé nabíjení elektromobilů | Trendy | autoweek.cz

Moon představuje produkty a služby pro rychlé nabíjení elektromobilů

Moon představuje produkty a služby pro rychlé nabíjení elektromobilů

16.11.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost Porsche Česká republika na veletrhu e-Salon v pražských Letňanech představuje pod značkou Moon rozsáhlé portfolio produktů a služeb pro rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilů. V české premiéře ukazuje i elektromobil Volkswagen ID.3.
Společnost Porsche Česká republika je již důkladně připravena na příchod nové generace elektricky poháněných modelů koncernových značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy. Vysoké nabíjecí výkony jsou pro cestování elektromobilem na dlouhé vzdálenosti zásadní. Například nový Volkswagen ID.3, který má na veletrhu e-Salon českou výstavní premiéru, umožňuje stejnosměrné nabíjení výkonem až 125 kW. Díky tomu lze během pouhé půl hodiny doplnit dostatek elektrické energie pro ujetí 290 km. ID.3 je zde poprvé vystaven v zahraničí.
 
„Nabíjecí infrastruktura a související služby patří mezi klíčové faktory úspěchu elektrické mobility. Proto se koncern Volkswagen v rámci své strategie zaměřuje nejen na vývoj a výrobu progresivních elektromobilů, ale také na výstavbu nabíjecí infrastruktury, nabídku nabíjecích zařízení a poskytování služeb, které uživatelům elektromobilů usnadní život při cestování s nulovými lokálními emisemi. Návštěvníci expozice Moon se mohou seznámit s reprezentativním průřezem aktuální nabídkou produktů a služeb, včetně výkonného nabíjecího stojanu Moon Power Charger 150 pro rychlé nabíjení nové generace elektromobilů,“ říká jednatel společnosti Porsche Česká republika Franz Pommer.
 
Pro rychlé nabíjení nové generace elektromobilů je koncipován výkonný nabíjecí stojan Moon Power Charger 150 z řady modulárních stejnosměrných nabíječek Power Charger. Verze Power Charger 150 je tvořena dvěma nabíjecími moduly o celkovém nabíjecím výkonu 150 kW (2x 75 kW). Nabíječka s jednoduchou údržbou a uživatelským rozhraním na 15“ displeji, na přání dotykovém, podporuje všechny běžné standardy nabíjení, včetně chlazeného nabíjecího kabelu s konektorem CCS. Účinnost nabíjení při nejvyšším výkonu je 94 %. Nabíjecí proud může být až 500 A, napětí 150 až 1000 V.
 
Komplexní nabídka značky Moon pro soukromé i veřejné využití sahá od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem a výkonem až 22 kW přes nástěnné nabíječky Moon Wallbox, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické nabíjecí systémy až po již zmíněná zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem Moon Power Charger o výkonu až 300 kW. Uživatelé mohou sofistikovaná nabíjecí zařízení ovládat i na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.