uta nabízí telepass eu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

UTA nabízí Telepass EU

UTA nabízí Telepass EU

02.08.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Nová palubní jednotka pokrývá mýtné systémy pěti zemí a zajišťuje rychlé a automatické platby silničních poplatků při projetí.
Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) nabízí se systémem Telepass EU další univerzální řešení pro různé mýtné systémy. Palubní jednotku (OBU) pro Itálii lze navíc použít ve čtyřech dalších zemích k placení mýtného za vozidla o celkové hmotnosti nad 3,5 t. U systému Telepass EU navíc odpadá tzv. VIAcard, se kterou lze v Itálii platit mýtné na všech platebních bránách a dálničních sjezdech.
 
Zvláštností systému Telepass EU je jeho použitelnost v Itálii, Francii, Španělsku, Portugalsku a v tunelu Liefkenshoek v Belgii. Kromě evidence a vyúčtování mýtného lze v Itálii a ve Francii platit prostřednictvím přístroje také poplatky na různých hlídaných parkovištích. Nabídka palubní jednotky má být v budoucnu doplněna o další mýtné systémy - v současné době se například připravuje zpracování mýtného v Polsku na úseku dálnice A4 (Katovice - Krakov).
 
„Se systémem Telepass EU nabízíme našim zákazníkům možnost využití jedné palubní jednotky v různých mýtných systémech. To má hned několik výhod: Jednak mohou řidiči zredukovat počet mýtných krabiček v kabině svého kamionu a projíždět všechny mýtné stanice bez zastavení. A za druhé mohou v některých zemích jihozápadní Evropy využít až padesátiprocentní slevu oproti platbě v hotovosti,“ říká Kay Otte, marketingový ředitel společnosti UTA.